Sadettin Tantan, Akşener'i destekleyecek mi?

Son Güncelleme: 05 Eylül 2017 Salı 09:37

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan partisini kapatıp Meral Akşener'in önderliğinde kurulacak yeni partiye katılıyor mu?

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılıp Meral Akşener'in Genel Başkanlığını yapacağı yeni parti için çalışmalara katılan Koray Aydın, yeni partinin isminin Merkez Demokrat Parti olacağını açıklamıştı.

Ümit Özdağ, Mansur Yavaş, Gültekin Uysal, Ali Müfit Gürtuna ve Abdüllatif Şener gibi isimlerin de dahil olduğu Meral Akşener'in yeni partisine Yurt Partisi Genel Başkanı ve eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın da katıldığı öne sürülüyordu. Tantan'ın Yurt Partisi'ni kapatıp Meral Akşener'in partisine katılacağı ve ilk seçimlerde Adapazarı'ndan milletvekili adayı gösterileceği kulislerde konuşuluyordu.

Tüm bu iddialara Sadettin Tantan şu yanıtı verdi:

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Habererk'e yaptığı açıklamada, "Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil. Nerden ve nasıl çıktığını bilmediğim bu haberler asılsızdır. Meral Akşener uzağımızda bir insan değil. Allah yolunu açık etsin ama biz Yurt Partisi olarak 15 yıldır mücadele ediyoruz. Bir çırpıda bu emekleri nasıl sileriz" dedi.

Sadettin Tantan, 16 Nisan'daki halk oylamasında da 'Hayır' için çalışmalar yürütmüştü. Tantan'ın 2002 senesinde kurduğu Yurt Partisi, 2015 seçimlerinde 9 bin 669 oy alarak yüzde 0,02'de kalmıştı.

2002 senesinde MHP'de milletvekili olan Meral Akşener, eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın bir televizyon kanalında "bazı dosyaların yakılma tehlikesi bulunduğu" yönündeki açıklamalarına, "Biraz daha açık konuşursa problem çözülür" sözleri ile tepki göstermişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım