Saadet Partisi'nden ilginç Afrin açıklaması: İşkilleniyoruz

Son Güncelleme: 30 Ocak 2018 Salı 18:07

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Afrin'e yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'nı desteklediklerini fakat operasyonun bu kadar gündemde olmasının kendilerini işkillendirdiğini dile getirdi.

SP, Antalya İl Başkanlığı tarafından genel seçime yönelik çalışmaların hızlandırılması amacıyla ‘Ver elini Antalya' sloganıyla Nazım Hikmet Kongre Merkezi'nde toplantı yaptı. 

SP genel başkan yardımcıları Prof. Dr. Latif Öztek, Birol Aydın ve Antalya il yönetimi üyeleri ile yaklaşık 500 partilinin katıldığı toplantıda, seçimlerde partinin oy artışını sağlayacak projeler tanıtıldı.

'AYARLARIMIZ, HİÇ BU KADAR BOZULMAMIŞTI'

Toplantıda konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, dış politikanın ‘hallaç pamuğu'na döndüğünü savunarak şunları söyledi: 

"Ayarlarımız, hiç bu kadar bozulmamıştı. Ne sağcımız sağcı, ne solcumuz solcu. Ne TSK, ne polis teşkilatımız; cemaatlerimiz, muhafazakarlarımız herkes birbirine girdi. Her şeyle oynandı. Belirsizlik yaşıyoruz" diye konuştu.

Bir ay sonra ne ile karşılaşılacağı konusunda endişeli olduğunu söyleyen Aydın,

"Hokkabazlık, dizilerle medyayla parayla yapılıyor. Dış politikada hiçbir şey yapılmadığı halde kahramanlık yapıldığı anlatılıyor" dedi.

'BİZ, İLK DEFA SINIR DIŞI OPERASYON YAPMADIK'

‘Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili de açıklamalarda bulunan Aydın, harekatı desteklediklerini ve tek dileklerinin Mehmetçik'in zaferle dönmesi olduğunu ifade etti. 

Aydın,

"Biz, ilk defa sınır dışı operasyon yapmadık. Daha önce de operasyonlar oldu; ancak bu, çok gündeme alındı. Bu operasyonun bu kadar gündemde olması, bizi işkillendiriyor. Rusya neden ses çıkarmadı? Amerika biraz tepki verirken neden bu olayda Türkiye'nin karşısına dikilmiyor? YPG/PYD neden beklenen tepkiyi ortaya koymuyor? Sınır güvenliği için yapılıyor. Buna inanmak istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım