Saadet Partisinden Erdoğan'a ittifak cevabı

Son Güncelleme: 07 Mart 2018 Çarşamba 08:26

Seçim ittifakları noktasında kritik bir noktada bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’ndan Erdoğan 3 maddelik yanıt geldi.

Önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ittifaka katılmazlarsa güle güle deriz ifadelerini kullandığı Saadet Partisi’nden Erdoğan’a 3 maddelik seçim ittifakı koşulu geldi. Bunlar; siyaset üslubu, kuvvetler ayrılığı, yolsuzluk ve israfın önüne geçilmesi şeklinde belirtildi.

Bir televizyon programına katılan Karamollaoğlu, Erdoğan’ın önceki gün ettiği sözlere de cevap verdi. Siyaset üslubunun kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı değil kucaklaştırıcı olmasını istediklerini ifade eden başkan, bunun kendileri için bir numara olup; olmazsa olmazları arasında olduğunu ifade etti. Karamollaoğlu kendi memleketimiz içerisinde barışı sağlayamadan dışarıda bir şey sağlayamayacağını belirterek barış sağlanmazsa Türkiye’de birçok adımın atılamayacağını vurguladı.

Temel Karamollaoğlu ikinci olarak kuvvetler ayrılığı ilkesine vurgu yaptı.  Bir kişiye bir yetki vermenin ve o kişinin denetlenemez olup bir partinin de başkanı olmasının yönetim anlayışında sorun teşkil edeceğini belirten Saadet lideri, Peki, vatandaşın geri kalanını kim kucaklayacak diye sordu ve bu durumun ülkeyi kutuplaşmaya götüreceğini dile getirdi.

Türkiye’de yolsuzluk ve israfın büyük bir sorun olduğunun altını çizen Temel Karamollaoğlu, şu anki Türkiye’yi güçlendirmeyecek yatırımlara ayrılan paraların israf olduğunu, işsizliğin 3 milyonu aştığını, ve dış ticaret açığının 77 milyar dolar olduğunu belirtti. Varlık fonunun da bu yüzden ortaya çıktığını ama hala israfın devam ettiğini belirten Saadet lideri İstanbul Kanalı, Çanakkale Köprüsü gibi projelerinde iflasa götüren unsurlar olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım