Saadet ipleri attı! Karamollaoğlu “cumhur ittifakı”nı topa tuttu!

Son Güncelleme: 10 Mart 2018 Cumartesi 17:13

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kendisine cumhur ittifakına katılın diyenlere deli miyim bu sorumluluğun altına gireyim, diyerek cevap verdi.

Uzun zamandır seçim ittifakına katılıp katılmayacağı merak edilen ve AK Parti’nin farklı platformlardan çağrı yaptığı, gündemden düşmeyen Saadet Partisi ipleri atmış durumda. Son olarak açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümeti sert bir dille eleştirdi ve hükümet aleyhinde konuşanların hapse atıldığını ifade ederek, “böyle bir ülke olmaz” şeklinde konuştu.

Milli Gazete'nin yaptığı habere göre, Saadet partisinin 6. Olağan İl Kongresine katılmak için Karaman iline giden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu TBMM’de seçimler ile alakalı yasa çalışmalarının sürdüğünü dile getirerek, Türkiye’nin çok karışık bir dönemden geçtiğini ve ülkenin meseleleri ile alakalı konuları gündeme getirirken midelerine bir acı saplandığını belirtti.

Konuştukları farklı kesimlerde ülke meseleleri ile alakalı ciddi problemlere şahit olduklarını ifade eden Temel Karamaollaoğlu, Meclis’e bakıldığında halkın bu problemlerinin hiç birinin görüşülmediğini söyledi.

“Meclis'ten seçimlerle ilgili yasalar çıktı. Uyum yasalarını bekliyorduk biz ama sadece seçimlerle ilgili bir paket getirildi, ittifak kurabilme şartları oluşturuldu. Daha seçim gündemde bile değilken yer yerinden oynuyor, cumhur birliği, cumhur ittifakı gibi. Şu anda bir hükümet var, Meclis var, şu anda ülkenin problemleri dertleri var.” siyen Saadet partisi lideri, bu ülkenin sorunlarının neden tartışılmadığını ve tarihi bile belli olmayan seçimler için şimdiden ülkeyi neden ayağa kaldırıldığını sordu.

Hükümet aleyhinde konuşanların ertesi gün hapse atıldıklarını ve işlerinden olduklarını vurgulayan Karamollaoğlu, kendilerine cumhur ittifakına katılın diyenlere deli miyim bu sorumluluğun altına gireyim dedi ve “Bizim hangi beklentilerimiz varmış da, kaç bakanlık, kaç milletvekili? Bu millet, 20 tane değil, 120 tane değil, 250 tane milletvekilliğine bile satılamaz. Bunu herkes bilsin.” İfadelerini sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım