Rusya'nın ABD 'oyunu' ortaya çıktı!

Son Güncelleme: 15 Kasım 2017 Çarşamba 07:33

Rusya Savunma Bakanlığı'nın, DEAŞ'lı teröristlerin Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal’den Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru ilerlerken İHA’lar ile çekildiğini öne sürdüğü fotoğraflar kafaları karıştırdı. Fotoğraflardan bir tanesinin 'AC-130 Gunship Simulator' adındaki bilgisayar oyununa ait olduğu ileri sürüldü.

Rusya Savunma Bakanlığı, 9 Kasım’da Deyrizor’a bağlı Ebu Kemal’den Irak sınırındaki Sabha Vadisi’ne doğru kilometrelerce uzunluktaki konvoylarla ilerleyen DEAŞ’lıları yansıttığını iddia ettiği bazı İHA görüntüleri yayınladı. Bakanlık, ABD’li yetkililerin DEAŞ konvoyunu vurmalarına engel olduklarını da iddia etti.

Fakat ABD - DEAŞ işbirliğini yansıttığı savunulan görsellerden birinin AC-130 Gunship Simulator isimli oyuna ait olduğu meydana çıktı. Diğer görüntülerin de Irak ordusunun 2016’da DEAŞ’a karşı düzenlediği bir operasyondan olduğu öne sürüldü.

Bu gelişmenin üzerine sosyal medya paylaşmlarından fotoğrafları silen Rusya Savunma Bakanlığı, daha sonra oyunlara ait fotoğrafların sehven eklendiğini duyurarak, 'gerçek' kareleri yayınladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım