Rusya'dan PYD açıklaması! Erdoğan Putin'le görüştüm demişti

Son Güncelleme: 20 Kasım 2017 Pazartesi 13:13

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuri Uşakov, PKK terör örgütünün Suriye kolu PYD'nin Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne davet edilip edilmemesi ile alakalı çarşamba günü Soçi'de yapılacak zirvede konuşulacağını ifade etti.

Gazetecilerin Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin tarihinin tespit edilip edilmediği şeklindeki sorusunu cevaplayan Uşakov "Hayır, belirlenmedi" cevabını verdi. 

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise çarşamba günü Soçi'de buluşacak Rusya, Türkiye ve İran liderlerinin Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin organizasyonu ile alakalı konuları karara bağlayacağını ifade etti.

PYD TERÖR ÖRGÜTÜ KRİZİ GÖRÜŞÜLECEK

Terör örgütü PYD'nin Kongre'ye katılıp katılmaması ile alakalı konudan da bahseden Uşakov, konunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin çarşamba günü Soçi'de gerçekleştireceği görüşmede ele alınacağını belirtti.

Uşakov, "Tüm bunlar konuşulacak" diyerek Suriye'de istikrar konusunun görüşüleceği zirvede askeri yetkililerin de yer alacağı bilgisini verdi.

ERDOĞAN SON SÖZÜNÜ SÖYLEMİŞTİ

Türkiye'nin tepkisini çeken Rusya'ın PKK/PYD davetiyle ilgili olarak Erdoğan

"Türkiye olarak biz, terör örgütlerinin olduğu masada kesinlikle olmayız. Bu, Cenevre için de geçerli Astana için de. Buralara bir terör örgütünün katılmasını kabul edemeyiz. Dolayısıyla bir masada terör örgütü olacaksa, hiç kimse bizim de oraya oturmamızı beklemesin. İki kere iki dört. Siyasetin namusu vardır, biz siyasetin namusundan taviz veremeyiz. Ben bu hususu Sayın Putin’e de söyledim. O tür bir adım atılamayacağını ifade ettim" demişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım