Putin Rusya’sının düşman olduğunu söylemek büyük hata

Son Güncelleme: 11 Şubat 2018 Pazar 13:20

Alman uzman Krone-Schmalz, Rusya’yı yayılmacı politika güden devlet olarak görmenin Batı için ölümcül bir hata olduğunu ifade etti.

Alman televizyon ve radyo kurumu ARD’nin eski Sovyetler Birliği muhabiri Gabriele Krone-Schmalz, İsviçre’nin Luzerner Zeitung gazetesine demecinde, Batı ülkelerinin Rusya’ya yönelik güç politikası uygulamasının ciddi çatışmalara yol açabileceğini dile getirdi.

Rus dış politikasının tamamen stratejik savunma niteliğini taşıdığını kaydeden uzman, devasa topraklara sahip Rusya’nın potansiyel düşmanlarla çevrili olduğunu, bu yüzden kendi kıtasında neredeyse yalnız olan ABD’ye nazaran daha hassas olduğunu anlattı. Krone-Schmalz,

“NATO’nun doğuya genişlemesi durumu daha da şiddetlendiriyor” dedi. 

Ayrıca Batı’nın Rusya’ya saygı gösterme beceriksizliğini eleştiren Krone-Schmalz, NATO’nun Gürcistan ve Ukrayna’yı bünyesine kabul etmemesi ve Batı politikacılarının Rusya’yı Batı modeline göre demokratikleştirme politikasından vazgeçmesi gerektiğini dile getirdi. Krone-Schmalz,

"Bunu yaparlarsa Batı ve Rusya arasındaki ilişkilerde gerilim dozu düşer" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım