Putin, Kudüs konusunda ne düşünüyor?

Son Güncelleme: 08 Aralık 2017 Cuma 07:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Kudüs'ü ele aldıkları bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Erdoğan, Kudüs kararının barış ve istikrarı olumsuz etkileyeceğini belirtirken Putin de aynı görüşleri paylaştığını ifade ederek "BM'de takipçisi olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre görüşmede, Kudüs konusundaki son gelişmeler hakkında görüş teatisinde bulunuldu.

İHA'dan alınan haberlere göre; İsrail’in 1980 senesinde aldığı Kudüs’ü ilhak kararının uluslararası toplum ve BM tarafından reddedilmiş olduğuna dikkatleri çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD yönetiminin attığı son adımın bölgedeki barış ve istikrarı olumsuz etkileyeceğini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin de aynı görüşleri paylaştığını ifade ederek, BM Güvenlik Konseyi nezdinde bu hususların takipçisi olacaklarını belirtti. İki lider, ikili ve uluslararası konularda görüş teatisi için yakın temasta olma konusunda da mutabık kaldılar.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Basın Sözcüsü Dmitri Peskov, Putin'in bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefon konuşması yapacağını, tarafların ABD Başkanı Donald Trumpın Kudüs ile ilgili açıklamasının ardından Orta Doğudaki durumu görüşeceklerini bildirmişti. Ayrıca, Peskov, ABD'nin kararıın Orta Doğu'daki durumu daha karmaşık hale getirecek nitelikte olduğunu ifade etmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım