Osmangazi Üniversitesi Yönetimi İstifa Edecek mi?

  • 2083
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 10 Nisan 2018 Salı 13:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde 4 akademisyeni tabanca ile öldüren Volkan Bayar'ı 'şerefsiz' olarak tanımladı ve "Bir daha gün ışığı görmemeli" dedi. Bahçeli, üniversite yönetimine de "İstifa edecek basireti ne zaman göstereceksiniz" sorusunu yönelti.

Partisinin TBMM'de düzenlenen grup toplantısında açıklamalar yapan Bahçeli, Osmangazi Üniversitesi'nde yaşanan katliam ile alakalı olarak, Osmangazi Üniversitesi'ne görevlendirilmiş kara şahsın, akademisyenleri katlettiğini, olayın önü ve arkası dikkate alındığında üzüntüleri kadar kaygılarının da büyüdüğünü ifade etti.

Görevleri başında uğradıkları saldırı ile yaşamını yitiren kardeşlerimize rahmet diliyorum, diye Bahçeli sözlerini şöyle sürdürdü:

Üniversite hayatı tartışmalı, şahsiyet ve ahlakı sancılı, sosyal ve beşeri hayatı sakat ve alçak bir anda gündeme yerleşmiştir. Önüne gelene, kafasını taktığını, mesnetsiz iddialarla FETÖ'cü diye suçlayan cani, üniversitede korku haline gelmiştir. 4 ailenin umut ve hayallerini söndüren şerefsiz en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Üniversite yönetiminin katil ile ilgili 'Akıl sağlığı yerinde değildi' açıklaması özrü kabahatinden büyüktür. Madem akıl sağlığı yoktu neden gerekli önlemler alınmadı.

Akli dengesi yerinde olmayan birinin ihbarlarına ihtimam gösterilmesi bir bakıma suç ortaklığı değil midir? Akli dengesi olmayan, ar damarı çatlak bir şahsın ne işi vardır üniversitede? Görevden alacak basiret hangi hallerde gösterilecektir? Üniversitede ilim ve irfanın omuz üstünde olunması gerekirken, taburların omuza alınması nasıl açıklanacaktır. Bu şahsın kripto FETÖ'cü olduğu herkesin dilindedir.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım