Nükleer düğme yarışı! Benimki daha büyük ve güçlü

Son Güncelleme: 03 Ocak 2018 Çarşamba 09:16

Kuzey Kore lideri Kim'in "Nükleer düğme masamda" açıklamasının ardından ABD Başkanı Trump bir açıklama yaptı ve benimki daha büyük dedi.

Trump yeni yılın ilk günlerinde de yine 'üstün bir Twitter performansı sergiliyor' ilk etapta Pakistan ile İran'a yüklenen ABD Başkanı Donald Trump için sırada Kuzey Kore vardı. 

TSİ gece yarısında bir dizi tweet atan ve Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un yeni yıl mesajında kullandığı "Nükleer düğme masamda" ifadesine cevap veren Trump, 'kendi düğmesini' övdü.

Trump, ilgili tweet'inde şu ifadeleri kullandı:

"Kuzey Kore lideri Kim Jong Un 'Nükleer düğme masamda' dedi. O bitik ve açlıktan ölen rejiminden biri lütfen kendisine söyleyebilir mi: Benim de bir Nükleer Düğmem var ama onunkinden daha büyük ve daha güçlü. Ayrıca benim Düğmem çalışıyor!"

 

​Trump, 2018'in ilk Kuzey Kore tweet'inde de Kuzey Kore'nin Güney Kore'ye görüşme teklif etmesinde kendine pay çıkarmış ve Kim'e yine 'Roket adam' diye hitap etmişti:"Yaptırımlar ve 'diğer' baskılar Kuzey Kore üzerinde etkisini göstermeye başladı. Askerler tehlikeli biçimde Güney Kore'ye kaçıyor. Şimdi de Roket adam ilk defa Güney Kore ile konuşmak istiyor. Belki de bu iyi bir haber, belki de değil. Göreceğiz!"

Kim, yeni yıl mesajında ülkesinin nükleer ve balistik füze programlarından vazgeçmeyeceğini belirterek 'nükleer düğmenin daima masasının üzerinde' olduğunu söylemişti. Kim

"ABD ana karasının tümü nükleer saldırı menzilimizde. ABD bana ve ülkemize karşı asla bir saldırı başlatamaz" demişti.

Kaynak: BBC Türkçe

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım