Netanyahu'dan Erdoğan'a skandal sözler!

  • 1307
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 01 Nisan 2018 Pazar 14:50

Dün İsrail'in saldırı sonucu ölen 16 Filistinli ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail için ettiği sözlere cevap İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'dan geldi.

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu İsrail askerlerinin Gazze sınırında eylem yapan 15 Filistinli'yi öldürmesine tepki gösteren ve Tel Avivi2i kınayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a cevap verdi. Netanyahu, İsrail ordusunu dünyanın en ahlaklı ordusu olarak tanımaldı ve senelerdir sivilleri ayrım gözetmeden bombalayan birinden ahlak dersi almayacağını dile getirdi.

İsrail Başbakanı Netanyahu Erdoğan'a karşı yaptığı açıklamaları sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı. 

İsrail Başbakanı paylaştığı mesajda "Dünyanın en ahlaklı ordusu, yıllardır sivilleri ayrım gözetmeden bombalayan birinden ahlak dersi almayacak. Öyle gözüküyor ki 1 Nisan'ı Ankara'da böyle kutluyorlar" ifadelerini kullandı.

Başbakan ​Netanyahu daha evvel de Erdoğan'ın 'Kürt sivilleri bombaladığını' iddia ederek skandal sözlere imza atmıştı.

ERDOĞAN NE DEDİ?

​Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün İsrail'de meydana gelen ve 15 sivilin hayatını kaybettiği olaylar ile alakalı konuşmuştu.

Erdoğan yaptığı açıklamada "İnsanlık dışı saldırılardan dolayı İsrail'i şiddetle kınıyorum, bu zulmün altında kalacaklar. (ABD Başkanı Donald) Trump'a 'İsrail'e müdahale etmeyecek misiniz?' dedim" demişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım