NATO Erdoğan'ın bahsettiği subayları ordudan attı!

  • 1399
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Kasım 2017 Cuma 15:07

NATO, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Mustafa Kemal Atatürk'ü hedef tahtasında 'düşman' olarak gösteren subay ve teknisyenin kovulduğu açıklamasını yaptı.

NTV'den alınan bilgilere göre, 8 - 17 Kasım tarihleri arasında Norveç'te yapılan NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan'ın hedef gösterilmesi sonrasında NATO'dan açıklama geldi. NATO, tatbikatta Atatürk ve Erdoğan'ın hedef gösterilmesi ile alakalı olarak bir teknisyen ve subayın ordudan atıldığını ifade etti. 

Birinci olay Atatürk resmi ile ilgili olarak gerçekleşti. Bir teknisyen düşman saflarını temsil etmek için internette bulduğu Atatürk'ün fotoğrafını kullandı. Tatbikat sırasında Türk subaylarının olayı tespit etmesi sonrasında teknisyenin görevine son verildi.

İkinci olayda NATO içindeki sosyal medya paylaşım sitesinde Erdoğan adına açılan sahte hesapta NATO aleyhine paylaşımlar yapıldı. NATO'nun Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki Türk subayların tespiti sonrasında sahte hesap açan kişinin Türk kökenli bir Norveç subayı olduğu ortaya çıktı. Söz konusu subay ordudan atıldı.

ERDOĞAN: BÖYLE İTTİFAK OLMAZ

Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında yaptığı konuşmasında  Norveç'te NATO koordinesinde tatbikat yapan 40 Türk askerini çektiklerini belirtmişti. Erdoğan buna sebep olarak tatbikatta düşman tablosu olarak kendi ve Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafının kullanılmasını gerekçe göstermiş ve "Böyle bir ittifak olamaz" ifadeleri ile tepki göstermişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım