MHP'den bir ihraç daha!

Son Güncelleme: 20 Eylül 2017 Çarşamba 10:19

Nevşehir ili, Gülşehir ilçe Belediye Başkanı Vahdi Arısoy'un, Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edildiği öğrenildi.

MHP İl Başkanı İlhan Kaya yaptığı açıklamada "Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy partimizden ihraç edilmiştir" dedi.

Kaya, 

"Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy parti disiplinine aykırı hareketlerinden dolayı 25 Ağustos 2017 tarihinde sevk edildiği İl Disiplin Kurulumuz tarafından MHP'den ihraç edilmiştir" şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı İlhan Kaya'nın önümüzdeki günlerde konu ile alakalı bir basın toplantısı yapması bekleniyor.

Başkan Vahdi Arısoy da referandumda başkanlığa karşı 'hayır' diyenler arasındaydı. 

Arısoy,

"Geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanımızın yapmış olduğu toplantıya katıldık. Genel Başkanımızın konuşmaları bittikten sonra biz MHP'li ilçe ve belde belediye başkanları olarak Genel Başkanımızı ziyaret ettik. 

Ben orada partim ile ilgili tereddütlerimi ilettim.Benim bildiğim doğru ne ise ben onu yaparım. Benim bildiğim doğru derken demokrasinin normali ne ise hukukun normali ne ise ben onu söylerim.

Şimdi ben açık ve net söylüyorum. Şu gelen Cumhurbaşkanlığı sistemine ben karşıyım. Niye karşıyım.

Bu Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili olarak bir sorun olarak demiyorum. Çünkü yarın bir başkası olur diğer gün bir başkası olur. Orasını ben bilemem ama şuanda Cumhurbaşkanı hem atama yapıyor hem atadığı adamı geri alıyor. Belki adamı atayabilirsin ama demokrasilerde geri alma senin elinde olmamalı. Yani daha önce Ahmet Davutoğlu'nu atıyor sonra geri görevden alıyor. Şimdi kuvvetler ayrımı diye bir ilke yok. Kim denetleyecek Cumhurbaşkanını. Efendim beşte üç çoğunluk ile denetlersiniz. Beşte üç çoğunluk nereye gidiyor. Vekil sayısı 550'den 600'e gidiyor. 360 vekili bulacaksınız ve ondan sonra Cumhurbaşkanını yargılayacaksınız. Ben şunu açık ve net söylüyorum. Bugün bu Cumhurbaşkanlığı sistemine evet diyenler açık söyleyeyim AK Partililer bu yasayı yarın değiştirmek için çırpınacaklar. Ama değiştirmeye güçleri yetmeyecek.

O zaman böyle bir MHP bulurlar mı bilmiyorum ama gerçekten bu ülke için sıkıntı. 1876 anayasasına gidiyoruz. Ama geri kalanı halkın takdiri. Akşamları anketlere bakıyoruz genel çoğunluk yeni anayasa konusunda teveccüh görmeyecek diyorlar. Ama görür ama görmez bunu bilemiyoruz." demişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım