MHP “Cumhur ittifakına uygun davranmak için” CHP’yi reddetti!

Son Güncelleme: 08 Mart 2018 Perşembe 13:25

MHP, CHP’nin randevu isteğini kabul etmedi. CHP’nin seçim güvenliğini görüşmek amacıyla talep ettiği randevu, “cumhur ittifakına uygun davranma” gerekçesi ile reddedildi.

CHP, daha önce 2019’da yapılacak seçimleri için seçim güvenliği ile alakalı HDP, CHP, Saadet Partisi, DSP, Vatan Partisi gibi pek çok partiyi gezmiş ve son olarak MHP’ye randevu talebini iletmişti. MHP bu randevu talebini kabul etmedi.

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’nin oyalama çabalarına itibar etmediklerini, talebi bu sebeple reddettiklerini ve 'Cumhur İttifakı'nın ilke ve prensiplerine bağlı olarak hareket ettiklerini” dile getirdi.

Ayrıca CHP’li kurmaylar saat 12.00’de AK Parti grubuna bir ziyarette bulundular.  Özgür Özel, Fatma Karabıyık, Mehmet Bekaroğlu ve Uğur Bayraktutan'ın olduğu CHP heyeti AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş tarafından karşılandı. Görüşmede, CHP’nin 8 partiyi ziyaret edip hazırladığı seçim güvenliği raporu görüşüldü.

Görüşmenin ardından Mustada Elitaş ile bir açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP'ye de bu teklif ile alakalı partilerin ortak taleplerini iletmek istediklerini söylediklerini, olumlu bir dönüş olmadığını, bunu da kamuoyu ile paylaştıklarını gördüklerini ve kendilerini yok saymayı düşünmediklerini ifade etti.

MHP’nin bu görüşmeyi AK Parti ile yapılan görüşmeyi kendileri için yeterli görüp açıklama yaptıklarını belirten Özeş, kendilerinin MHP'nin seçmenlerine saygıdan bir siyasi parti olarak görmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

RAPORDA NE VAR?

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından düzenlenen ve bugün AK Parti’ye iletilen raporda sandıkların birleştirilmesi ile alakalı eleştirilerin yer aldığı ve bu maddenin kaldırılmasına yönelik bir teklif olduğu ifade edildi.

Bunun yanında aynı binada bulunan vatandaşların farklı sandıklara yönlendirilmesine yönelik bir itirazın da olduğu raporda mühürsüz oy pusulalarına yönelik eleştiriler de bulunuyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım