Metin Feyzioğlu Yargıtay kararını verdi

Son Güncelleme: 05 Eylül 2017 Salı 09:50

TBB Başkanı Feyzioğlu, Yargıtay'ın açılış törenine katılmayacağını belirterek, “Biz gerçek sorunların hiç kimseden çekinilmeksizin konuşulmadığı bir yere sırf alkışlamak için gitmeyiz.” dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Adli Yıl açılış törenleri ile alakalı açıklama yaptı. Daha evvel yapılan açılışlarda Yargıtay ve Türkiye Barolar Birliği’nin başında olan isimlerin konuşma yaparak yargıdaki sorunları hükümet yetkililerine ilettiklerini ifade eden Metin Feyzioğlu,

“Yargıtay siyasi iktidarın dediğini yapmayı tercih etmiştir. Bizi Adli Yıl açılışına konuşmacı olarak değil, dinleyici olarak davet etmiştir.” dedi.

Feyzioğlu açıklamasının devamında açılış daveti ile alakalı,

“Biz gerçek sorunların hiç kimseden çekinilmeksizin konuşulmadığı bir yere sırf alkışlamak için gitmeyiz.” ifadelerini kullandı.

Metin Feyzioğlu’nun konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“3 yıl öncesine kadar Türkiye’de çok doğru ve sağlıklı bir yargısal gelenek vardı. Yargıtay Başkanı ve Türkiye Barolar Birliği, yargının sorunlarını, devleti yönetenler ve yönetmeye talip olanlar önünde konuşurdu. Söylediklerimizin doğruluğundan rahatsız olanlar, sudan bahanelerle bu konuşmanın dayanağı olan kanun maddesini değiştirdiler. Yine de kanunda açık hüküm olmasa da uygulama devam edebilirdi. Ancak Yargıtay siyasi iktidarın dediğini yapmayı tercih etmiştir. Bizi Adli Yıl açılışına konuşmacı olarak değil, dinleyici olarak davet etmiştir. Anlaşılan kendi kendilerine konuşup, kendi kendilerine dinleyecekler. Doğruların söylenmesinden ve duyulmasından bazıları memnun olmuyor demek ki…

Biz gerçek sorunların hiç kimseden çekinilmeksizin konuşulmadığı bir yere sırf alkışlamak için gitmeyiz. Yargıtay’dan da kendisine ve şanlı tarihine yakışanı yapmasını ve geleneği yeniden başlatmasını bir kez daha talep ediyoruz.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım