Merkel'den Türkiye ile alakalı skandal açıklama!

Son Güncelleme: 07 Eylül 2017 Perşembe 09:32

Türkiye'nin AB ile müzakerelerini ekim ayında AB'nin gündemine getireceğini ifade eden Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin üyeliğinin hiçbir zaman taraftarı olmadığını belirterek skandal bir söyleme imza attı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Almanya Yazı İşleri Ağı'na verdiği bir demeçte, Sosyal Demokrat Partili (SPD) rakibi Martin Schulz ile karşı karşıya geldiği televizyon düellosunda söylediklerini vurgulayarak Ekim ayında yapılacak AB Zirvesi'nde diğer AB liderleri ile Türkiye'nin üyeliğini masaya yatırmak istediğini dile getirdi.

Alınan bilgilere göre müzakerelerin durdurulup durdurulmayacağı ile alakalı bir kararın ancak ortak alınabilecek bir karar olduğunun altını çizen Merkel, üye devletler arasında konuyla ilgili bir ihtilaf yaşanmamasını arzu ettiğini ifade etti.

 Hiçbir zaman istemedi

Almanya Başbakanı, Türkiye'nin üyelik müzakerelerini büyük ölçüde selefi Gerhard Schröder'den devraldığını, fakat Schröder'in partisi SPD'den farklı olarak hiçbir zaman Türkiye'nin AB üyeliğinin taraftarlarından olmadığını da vurguladı.

Türkiye'de cezaevlerinde bulunan Alman vatandaşları konusu ile alakalı Merkel,

"Hukuk devletiyle bağdaşmayan bu tür olaylar yaşanırken Türkiye'nin AB'ye üyelik müzakerelerinin paralel olarak devam etmesi söz konusu olamaz" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım