Meral Akşener'in partisi ile ilgili son gelişmeler

  • 1025
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ağustos 2017 Perşembe 16:27

Meral Akşener  liderliğinde Ümit Özdağ  ve Koray Aydın’ın da destekleri ile kurulacak yeni partide, kurucular kurulu hazırlıklarına devam ediyor.

Meral Akşener önderliğinde kurulup “Siyasi merkeze yerleşmeyi hedefleyen” harekette tüzük, program, amblem, isim ve işaret çalışmaları sürüyor.

Habertürk'ten Saliha Çolak'ın haberine göre partinin, Türk tarihinden ilham alan ve Cumhuriyet vurgusu üzerine kurulu olacak çizgisinin “hiçbir partide görülmeyecek şekilde” olacağı öne sürülen tüzük ve programa yansıtılmasının yanı sıra amblem ve de isimde de simgeleştirilmesi isteniyor.

Tasarımcı firma ve birim; Türk tarihine, Cumhuriyet’e, kadın ve erkek eşitliğine vurgu yapacak ve aynı zamanda da akılda kalacak, okuma yazma bilmeyenlerin de rahatlıkla oy pusulasında bulup tercihini yapabileceği basitlikte bir amblem üzerinde çalışıyor. AK Parti’nin ampulü, CHP’nin altı oku gibi akılda kalacak semboller aranıyor. Türk tarihinden bayraklar ve semboller üzerinde çalışma yapılıyor.

Habertürk'ün haberi ile alakalı yeni partide “bozkurt” işareti yapılamayacak söylemlerine partinin kurucular kurulunda yer alan Prof. Dr. Ümit Özdağ sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım