Melih Gökçek'i yollama kararı 2 sene önce alındı.

Son Güncelleme: 01 Kasım 2017 Çarşamba 16:32

23 sene yaptığı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden zorunlu bir şekilde istifa ettirilen Melih Gökçek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2015 senesinde karar verdiği, AK Parti'nin ilgili organlarına 2019'a Gökçek ile girilmeyeceğini söylediği öğrenildi.

Hürriyet'in haberine göre, 'AK Parti'de önemli bir kişi' Gökçek ile alakalı istifa sürecini şu şekilde anlattı: 

"Bu süreç kamuoyu gibi Melih Gökçek ve çevresi için de beklenmiyordu. Ancak bu kararın geçmişi 2015 yılı başlarına dayanıyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan partimizin ilgili organlarına 2019'a Melih Gökçek'le girilmeyeceğini söylemişti. 2017 Mayıs'ında AK Parti'ye dönüş yaptığında isim vermese de yük olan belediye başkanlarıyla yolu ayıracağını söyledi. Temmuz başında ise Melih Gökçek'le ilgili istifa sürecinin başladığını Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı'ya bildirdi. 'Değişim için hazırlıklarınızı yapın' talimatını verdi. Kamuoyunun Ekim ayında haberinin olduğu ve 28 Ekim'de istifayla son bulan Gökçek'in istifa süreci böyle başladı."

Ayrıca Gökçek'in AK Parti'de görev almamasını isteyen bir grubun olduğu, buna en son olarak Erdoğan'ın karar vereceği bildirildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım