Melih Gökçek şimdi ne yapacak?

Son Güncelleme: 06 Ekim 2017 Cuma 16:40

Son dönemde merak edilen en konu Melih Gökçek istifa edecek mi? Gökçek ne yapacak soruları kamuoyunun gündeminde. Merak edilen konu ile alakalı Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, bugünkü yazısında Gökçek ve AK Parti çevrelerinde konuşulanlardan bahsetti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, şimdi ne yapacak? İstifa edip etmeyeceği konuşulan isim dün akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Beştepe'de görüşme yaptı. Görüşmenin ardından yaptığı paylaşımlarda gitme sinyalleri vermeyen Gökçek'in yol haritası ne olacak? İşte konu ile alakalı Deniz Zeyrek'in aldığı duyumlar:

AK PARTİ'YE GÖRE YENİ YILDAN ÖNCE BU İŞ BİTECEK

(...)AK Parti kulislerinde, Gökçek’in Mart 2018’e kadar süre istediği konuşuluyor. Belki de o tarihlerde bir seçim olacağına inanıyor. Ancak partinin yönetim kadroları, kendisine o kadar süre verilmeyeceğini, yeni yıldan önce bu işin biteceğini düşünüyor.

Gökçek, eğer istifası istenmişse ya da istenecekse, bu karara uymadığında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile pazarlığa girişmeye çalıştığında yaşanabilecekleri bilecek kadar deneyimli bir siyasetçi. Bu yüzden Erdoğan’la karşı karşıya geleceği bir yolu seçmeyeceğinden hemen herkes emin.

Partililer, Gökçek’in belediye meclisinde yapılacak bir oylama ile ya da genç bir mülkiye müfettişinin raporuyla bırakmayı göze almayacağı o nedenle istifa edeceği görüşünde.

GÖKÇEK ERDOĞAN'I İKNA ETMEK İÇİN ÇABA GÖSTERECEK

Gökçek’in yakın çevresi ise istifasının istendiğine, istendiyse neden istendiğine dair şu ana dek bir açıklama yapılmadığına dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasında Gökçek’in yerinde kalması için kapının aralık konulduğunu savunan bu isimler, Gökçek’in kapı tam kapanıncaya dek içeride kalmak ve pazarlık pozisyonuna girmeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ikna etmek için çaba göstereceğini de vurguluyor.

Ancak, yine partililere bakılırsa, Erdoğan’ın Gökçek konusunda geri adım atması düşük bir ihtimal.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım