Melih Gökçek direnmiyor... Süre istiyor...

  • 1340
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 20 Ekim 2017 Cuma 07:04

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in günlerdir devam eden istifa süreci, İdlib Operasyonu’ndan ABD ile meydana gelen vize krizine kadar pek çok önemli gündem maddesinin önüne geçmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey tüm yöneticileri odalarını toplarken, istifa için tüm hazırlıklar tamamlanıyor.

YAPTIKLARINI ANLATACAK

Gökçek’in belediyedeki önemli birimlere icraatlar ile alakalı çalışma yapılması talimatını verdiği öğrenildi. ASKİ, EGO, Fen İşleri Daire Başkanlığı gibi birimlerden dün öğle saatlerine kadar yaptıkları çalışmaları isteyen Gökçek’in bu hazırlığı, “İstifa toplantısında 23 yılı aşkın başkanlık döneminde yaptıklarını anlatacak” şeklinde yorumlandı.

Gökçek’in yakın çalışma arkadaşları ile hafta başından bu yana yaptığı toplantılarda, “Bu iş buraya kadar. AK Parti hareketine karşı bir tutum içerisinde bulunmamız, zarar veren bir tavır sergilememiz mümkün değil” diyerek ‘Direnç gösteriyor’ iddialarına cevap verdiği belirtiliyor. İstifa sürecinin uzaması ile alakalı belediyeye yakın kaynaklar, “Mesele direnç değil. Bize de sürpriz olan bir süreç yaşıyoruz. Pek çok konuda yarım kalan işler var, süreç bu yüzden uzadı” diyor.

GÖKÇEK ZAMAN İSTİYOR

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Polonya dönüşü yaptığı istifa çağrısının üzerine dünkü basın toplantısında bu çağrısını tekrarlaması “Gökçek bugün mü istifa edecek?” sorusunu gündeme getirdi. Fakt Gökçek’e yakın kaynaklar, Gökçek’in 13 Kasım’daki Büyükşehir Belediye Meclisi’ne kadar süre isteyeceğini öne sürerek,

“İstifa konusunda sorun yok. İstifa edeceğini zaten söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün desin, bugün bırakır. Meclis üyeleriyle vedalaşma talebini iletecek” diyor.

Cumhurbaşkanlığı’na yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre de Melih Gökçek’in istifasında sorun yok. İstifa tarihi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından belirlenecek, bu sürecin en geç iki hafta içerisinde tamamlanması planlanıyor.

ANKARA'DA GÖKÇEK YORUMLARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“Öteden beri söylediğim şu; milli irade diyoruz, halkın iradesi diyoruz, seçimle gelen seçimle gitmeli diyoruz. Bunun dışındaki bütün yolları doğru bulmuyorum. Bir kişi seçimle gelmişse, makamından edecek kişinin de ona oy veren vatandaşlar olması lazım. Bu tür yaklaşımları doğru bulmadığımı daha önce de ifade etmiştim. Bu sadece AK Partili belediye başkanları için değil, bütün belediye başkanları için geçerli kural. Bir yolsuzluğu, usulsüzlüğü, yasadışılığı varsa İçişleri Bakanlığı gereğini yapıyor zaten. Onun dışında insanları zorla istifaya zorlamayı doğru bulmuyorum, demokratik de bulmuyorum, ahlaki de bulmuyorum.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

“MHP dibi görünmeyen kuyudan su içmez. Melih Gökçek Bey, beş dönem yaptı. Ne kadar faydalı, hep beraber görüyoruz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan: 

“Sizinkilere işlem yaparken kamuflaj olsun diye bizim belediye başkanlarımızı da haksız yere topun ağzına alma planınız varsa bunu hiç tavsiye etmeyiz. Kimin suçu varsa hesabını yargı önünde verir. Hesap verip vermemenin istifa ile ilişkisi nedir? Suçu olan istifa ederse Erdoğan bu suçu örtecek midir, istifa etti diye.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel:

“Erdoğan, keyfine göre kendi saray hukukunu oturtmaya çalışıyor. Eğer istifa ederse hukuk yok, müfettiş yok, yolsuzluklar, istifa ederse FETÖ ile irtibat, ihaleler, rant bunlarla ilgili bir sıkıntı yok.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım