Mansur Yavaş CHP'ye değil o partiye daha yakın

Son Güncelleme: 14 Ekim 2017 Cumartesi 12:26

Kılıçdaroğlu 2019 yerel seçimleri için Ankara Büyükşehir Belediyesine Mansur Yavaş'ı mı hazırlıyor? Peki Mansur Yavaş hangi partiyi tercih edecek? Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğurluoğlu, çok çarpıcı iddiada bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2019 yerel seçimleri için Ankara'ya hazırladığı öne sürülen Mansur Yavaş'ın, Meral Akşener ile dirsek temasında olduğu iddia edildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğurluoğlu, Yavaş ile alakalı Ankara'da konuşulan kulisleri aktardı.

CHP'YE KIZMIŞ İSTİFA ETMİŞTİ

MHP kökenli Yavaş'ın 2014 seçimlerinde CHP teşkilatının kendisine destek vermemesi nedeniyle tepki gösterip kadrosuyla birlikte istifa ettiğini anımsatan Uğurluoğlu,

"CHP Genel Başkanı bu istifaları bilmiyor mu? Bilmiyorsa yakın çevresi acı haber vermedeki usule göre alıştıra alıştıra kendisine söylesin bari. Mansur Yavaş seçimi kazandı ya da kaybetti bu ayrı bir tartışma konusu ama asıl önemli olan MHP kökenli Yavaş için CHP teşkilatı tepki gösterdi ve yavaş yavaş çalıştı." diye yazdı.

AKŞENER EKİBİ İLE YAKIN TEMASTA

CHP'nin Ankara'ya aday gösterebileceği çok önemli isimlerin olduğunu belirten Uğurluoğlu, sürpriz gelişmeyi yazısının sonunda paylaştı:

"Çünkü Meral Akşener'in yeni partisinin de çok önemli bir isim ile yarışa katılacağını öğrendim. Sıkı durun; Akşener ekibi ile yakın temasta olan bu ismi açıklıyorum: Mansur Yavaş..."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım