MAK Danışmanlık cumhur ittifakı’nın oyunu açıkladı

  • 2684
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Mart 2018 Cumartesi 11:42

Yeniçağ yazarlarından Ahmet Takan, Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti'nin oy oranlarını bugünkü köşesinden okuyucuları ile paylaştı.

 

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilciliğini yapan yazar Ahmet Takan, MAK Danışmanlık şirketinin patronu Mehmet Ali Kulat'tan son anketler ile alakalı bilgi aldığını ifade etti.

Takan "Kim kime küsmüş?.. Bundan sonra kim kime küser?.." başlığı ile yayımlanan yazısında,

Saraycılarla, MHP'cilere kulak verilirse, ittifak kayığının uzay mekiği gibi uçurulduğunu, bu çevrenin "Ver kavurmayı gör savurmayı" derecesinde salladıklarını, çok büyük rakamların döndüğünü ifade etti ve öyleyse erken seçime neden gidilmediğini sordu. Takan, bu çevrenin erken seçim sorularına "Hele Afrin bir netleşsin." Cevabını verdikleini ama netleşmesini beklediklerinin sadece Afrin'den ibaret olmadığını dile getirdi.

Sürekli saha çalışmaları ve anketler yapan MAK Danışmanlık şirketinin sahibi Mehmet Ali Kulat'a son anketleri sorduğunu belirten Takan, şu anda AK Partinin yüzde 40 bandında kararsızlar hariç. MHP de yüzde 7 bandında" dediğini aktardı. 50 artı 1’in nasıl olacağını soran Takan, Mehmet Ali Kulat’ın, ittifakın götürdüklerine dikkatleri çektiğini ifade ediyor.

Referandumda MHP’den % 3 geldiğini ve Güneydoğu’dan ilave oyların geldiğini belirten Kulat, şimdi Güneydoğu oylarının sıfırlandığı söylüyor. Burada Kulat, Güneydoğu oylarından kasıt olarak Ak partinin çekirdek oyu değil de Kürt seçmenden yani İstanbul'da, Ankara'da, İzmir'de yaşayan Kürt seçmenden de bahsediyor. Buradan gelen oyların düştüğünü ifade ediyor.

Ahmet Takan’ın yazısının tamamını okumak için tıklayınız

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım