Macron'dan bir küstah açıklama daha

Son Güncelleme: 02 Şubat 2018 Cuma 10:54

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Zeytin Dalı harekâtı ile alakalı yorumlarına karşı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan gelen tepkiyi değerlendirdi.

Tunus’ta dün gazetecilerin sorularına cevap veren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron,

“Türk Dışişleri Bakanı’nın tepkisi muhtemelen, (harekâtın) sınırı korumanın ötesine geçmeyeceği, Türkiye’nin bugün tuttuğu pozisyonlardan daha ileri gitme niyetinin olmadığı ya da bölgede uzun süreli kalmayacağı anlamına geliyor” dedi.

ZEYTİN DALI HAREKATI'NA KAFAYI TAKTI

Le Figaro gazetesine konuşan Macron, Afrin harekâtı ile alakalı,

“Operasyon terörislere karşı mücadeleden çıkıp bir işgal operasyonuna dönüşürse bizim için büyük bir sorun haline gelir” diye konuşmuştu.

ÇAVUŞOĞLU NE DEMİŞTİ?

Çavuşoğlu ise Macron’un sözlerine şöyle cevap ermişti:

“Afrin ile ilgili Fransa ya da başka bir ülke bize ders vermez. Bu Avrupalılar’ın şöyle bir ikiyüzlülüğü var. Yüzünüze karşı haklısınız diyorlar, arkanızdan açıklama yapıyorlar. Biz Fransa değiliz, Cezayir’i işgal edelim. Hatırlatma da bulunmalarını bile hakaret sayarız. Bu bir işgal değildir. Suriye’nin toprak bütünlüğünü güçlü bir şekilde destekliyoruz. Suriye’nin topraklarını teröristlerden temizlemeye yöneliktir.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

utu

02 Şubat 2018 Cuma 20:15

sivil katliamın kitabını yazıp tarihe geçen bir avuç almandan g.tünü saklayacak yer bulamayan,korkak, gücü silahsıza yeten halen bile sömürgeleri olan bir ülkenin başkanına ancak s..tir git denir..

Bursa Web Tasarım