Liberya devlet başkanı Weah maaşının % 25'ini dağıtacak

Son Güncelleme: 30 Ocak 2018 Salı 09:59

Liberya'nın yeni seçilen devlet başkanı George Weah, maaşından % 25'ini yoksullara yardım fonlarına aktaracağını ifade etti.

Yemin töreninden sonra mecliste ilk kez konuşan Weah, ülkedeki yoksullara yardım için maaşından yüzde 25 keseceğini dile getirdi, milletvekillerine de aynı şeyi yapmaları çağrısında bulundu. 

Eski bir futbolcu olan Weah,

"Ülkedeki bozulan ekonominin yeniden gelişmesi için maaşımdan yüzde 25 kesinti yapacağım. Bu parayı da ülkedeki yardım fonlarına aktaracağım" dedi.

Ülkenin gelişmesi için herkesin çaba göstermesi gerektiğini ifade eden Weah, parlamenterlere hitabında,

"Baylar, bayanlar, sizi de benim yaptığımı yapmaya çağırıyorum. Siz beni hizmet etmem için seçtiniz. O halde hep birlikte ülkeye öncülük etmeye başlayalım" ifadesini kullandı.

Weah, ülkenin ekonomik durumunun kötü olduğunu vurguladı, para biriminin değer kaybettiğine, işsizliğin arttığına dikkatleri çekti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım