Kritk toplantı sonrası ilk açıklama Melih Gökçek'ten...

Son Güncelleme: 06 Ekim 2017 Cuma 06:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “istifa” tartışmalarının yaşandığı bir dönemde dün gece Beştepe’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i ağırladı. Kulislerde Gökçek'in istifaya davet edildiği iddiası yayılırken görüşmenin ardından Gökçek’ten “Sayın Cumhurbaşkanıma Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum” açıklaması geldi.

SÜRPRİZ TOPLANTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan İran gezisinin ardından, “Bir makama getirilirken her şey güzel, ama metal benim yorgunluğu dediğim durumlarda makamın boşaltılmasının istenilmesi niye yadırganıyor” mesajını verirken haklarında “istifalarının istendiği” iddiası gündeme gelen Gökçek ve Uğur akşam saatlerinde Beştepe’ye gitti.

Uğur’un üç gündür Ankara’da Erdoğan ile görüşebilmek için partinin önemli isimlerini devreye sokup randevu beklediği iddia edildi.

Gökçek’in de aynı şekilde Erdoğan ile görüşmek istediği öğrenildi. Beştepe’deki sürpriz belediye başkanları görüşmesi sebebi ile Başbakan Binali Yıldırım’ın Erdoğan ile haftalık görüşmesinin de ertelendiği açıklandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasından sonra yeni istifaların olacağı gündeme gelmişti. Bu sebeple görüşmenin her iki başkanın istifası için yapıldığı iddiaları hızla kulislere yayıldı.

GÖKÇEK'TEN İLK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığından iki başkanla görüşmenin içeriği ile alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı. Görüşmeye ilişkin ilk açıklamayı Gökçek yaptı.

Gökçek, Twitter hesabından özetle

“Sayın Cumhurbaşkanımdan randevu talep etmiştim. Bu gece görüştük. Sayın Cumhurbaşkanıma Külliye’nin karşısına yapılacak müze ile ilgili projenin tüm detaylarını sundum. Ayrıca Büyükşehir’in devam eden projeleri konusunda çeşitli bilgiler verdim. Kamuoyunun bilgisine...” açıklamasını paylaştı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım