Koray Aydın'dan sözde referanduma sert tepki

Son Güncelleme: 08 Eylül 2017 Cuma 17:56

Kerkük'te peşmerge tarafından yapılacağı söylenen sözde Kürdistan referandumuna tepki gösteren Koray Aydın Hükümet'i eleştirdi ve "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

Peşmerge başı Barzani'nin 25 Eylül tarihinde Irak'ın kuzeyinde yapmayı planladığı sözde Kürdistan referanduma tepkisini koyan Koray Aydın, Hükümet'in duruma tepkisiz kalmasını eleştirerek "Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?" dedi.

"Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır" ifadesinde bulunan Aydın, referandum fitnesinin başının ezilmesi gerektiğini ifade etti.

İşte Aydın'ın resmi sosyal medya hesabı Twitter'den yaptığı o açıklama:

"Türkmen kardeşlerimizi bu kadar zalim insanların eline bırakmak, destek vermemek nasıl bir politikanın ürünü olabilir? Ezeli ve ebedi Türk yurdu Kerkük'ü PKK'nın cirit attığı bir yer haline getirenlerden Türk devletini yönetenler ne zaman hesap soracaktır?

Irak politikalarının merkezine Türkmen kardeşlerimizi değil de, ne idüğü belirsiz bir aşiret resini koymanın manası nedir? 25 Eylül'de planlanan Barzani referandumunun öncesi ve yapılırsa sonrası için Türkmen varlığını koruyacak her türlü adım atılmalıdır.

İlk atılacak adım ise Irak Anayasasına ve uluslararası teamüllere aykırı referandum fitnesinin başının ezilmesidir."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım