Kılıçdaroğlu 82. il için kanun teklifi verdi

Son Güncelleme: 14 Aralık 2017 Perşembe 14:35

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi parti lideri olarak alışılmışın dışında bir girişim yaptı. CHP lideri Bursa'nın İnegöl ilçesinin il yapılması için, TBMM'ye kanun teklifi verdi. Teklif benimsenilirrse mobilyası, köftesi ve oylat kaplıcaları ile meşhur İnegöl, Türkiye'nin 82. ili olacak. Daha önce de MHP lideri Devlet Bahçeli, ’’Kerkük 82, Musul 83. ilimiz’’ açıklaması yapmıştı.

Nüfus yoğunluğu bakımından bazı şehirlerden bile büyük olan İnegöl’de, 255 bin kişi yaşamakta. Kılıçdaroğlu ile CHP Grup Başkanvekilleri ve Bursa Milletvekillerinin imzaladığı kanun teklifi ile, Kütahya’nın Domaniç, Bursa’nın Keles, Kurşunlu, Yenice ve Kemalpaşa ilçelerinin de, yeni il olacak İnegöl’e bağlanması öngörülüyor.

SÖZ VERMİŞTİ

Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz ay ziyaret ettiği İnegöl'de esnaf ve sanayicilerle görüşmüş ve İnegöl'ün il olması gerektiğini ifade ederek bu konuda parti olarak çaba göstereceklerini dile getirmişti. Kılıçdaroğlu'nun ilk imza sahibi olduğu kanun teklifinin gerekçesinde, İnegöl'ün Türkiye’nin 16. büyük sanayi merkezi olduğu da vurgulandı ve

‘'İnegöl'ün il yapılması, idari, ekonomik ve kültürel nedenlerle hem bölge halkının hem de ülke ekonomisinin zenginleşmesine önemli katkılar sağlayacaktır’' denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım