Karamollaoğlu hükümeti FETÖ ile vurdu!

Son Güncelleme: 26 Mart 2018 Pazartesi 14:19

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Isparta ilinde organize ettiği Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda hükümete sert eleştirilerde bulundu.

2019 cumhurbaşkanlığı seçimde kilit parti konumunda olan Saadet Parti’sinden hükümete eleştiriler devam ediyor. Partisinin 2019’daki seçimleri Türkiye’nin geleceği ile alakalı değerlendirdiğini, AK Parti’nin ise bu durumu kendi bekası şeklinde gördüğünü dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, açık açık korkmaya başladıklarını, korkunun ecele faydasının olmadığını ve bu milletin, bu yönetimi aşağı indireceğini söyledi.

FETÖ’YE 10 SENE KUCAK AÇTINIZ

AK Parti’nin ‘FETÖ'ye 10 sene boyunca kucak açtığını vurgulayan Saadet Partisi Başkanı, şimdi 'Bunların tabanı ibadet, ortası ticaret, tepesi ihanet' dediklerini ve ihanet edenler ile ibadet edenleri aynı kefeye kimsenin koyamayacağını belirtti.

Karamollaoğlu, Mart ayının sonunda yerel seçimin, 6 ay sonra milletvekilliği seçiminin ve ardından Cumhurbaşkanlığı seçiminin olacağını anımsatarak, iktidar partisinin, seçimleri daha erkene alma veya sonbahar aylarına erteleme gücüne sahip olduğunu, bu yüzden her şeye hazırlıklı olunması gerektiği uyarısını yaptı. 

Gönlü Saadet Partisi'nde olanları oluşturulan 'korku imparatorluğu'ndan ötürü üye kaydı bile yaptıramadıklarını ve bu kişilerin çok sayıda olduğunu iddia eden Karamollaoğlu, iktidarın son zamanlarda, geçen sene başka siyasi parti iktidardaymış gibi yapılan icraatlardan şikayetçi olduğu değerlendirmesinde bulundu ve "Aslında hatalarını kabullenip, bir nevi itirafta bulunuyorlar. İşte en son örneği; FETÖ'dür. Bunlara 10 yıl boyunca kucak açanlar, bunlar değil miydi? Şimdi ne diyorlar? 'Bunların tabanı ibadet, ortası ticaret, tepesi ihanet'. İhanet edenlerle ibadet edenleri aynı kefeye koyamazsınız. Bu, adalet değildir. 100 binlerce mağdur var. Şimdi, bunlara ne yapacaklarını da bilemiyorlar." Dedi.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım