Kamuoyu yeni partide bu isimleri görmek istiyor

  • 1765
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Ağustos 2017 Cumartesi 16:16

Son günlerin önemli bir gündemi de Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni parti. Ekim ayında kurulacak yeni parti ile alakalı idealhaber.com olarak halkın nabzını tuttuk.

Meral Akşener önderliğinde kurulacak olan daha önce Ümit Özdağ’ın desteklediği ve son olarak Koray Aydın’ın da katıldığı yeni parti için kamuoyunun beklentisi partiye her kesimden katılımın sağlanması. İdealhaber.com olarak vatandaşların yeni kurulacak olan partide kimlerin olmasını istediklerini araştırdık.

İşte vatandaşların yeni partide görmek istedikleri o isimler:  

MHP Genel Başkan Adaylarından Sinan Oğan kendini “Anadolu’nun çiftçi çocuğu” olarak tanımlar. 1989 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuştur. Mali Hukuk/Bankacılık alanında yüksek lisans ve Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi alanında doktora derecesi bulunmaktadır.

Meclisteki başarılı çalışmaları nedeniyle Telekomcular Derneği, KAMUDER, Beşiktaş Platformu gibi Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarının birçoğu tarafından “Yılın Siyasetçisi”, Kırkpınar Yılın En İyileri Ödülleri çerçevesinde ise “Yılın Milletvekili” ödüllerine layık görülmüş, birçok anket sonucu “Yılın En Başarılı Milletvekili” olmuştur.

Dr. Oktay Vural, 1956 senesinde Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. 1979 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek Lisansını ise aynı Üniversitede Maliye Dalında 1983 yılında tamamladı.

1988 tarihinde Başbakanlıkta Danışmanlık yapan Dr. Oktay Vural 1989 yılında BOTAŞ-Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığına, bilahare Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına atandı. İki yıl sürdürdüğü görevinden ayrıldıktan sonra 14 Şubat 1992′de Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

1992 93 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu üyeliği yaptı.1995 yılında Milletvekili seçimlerinde Ankara 2. Bölge 1. sıra Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili adayı oldu.

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi, ardından 1978 yılında okumaya başladığı İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulundan 1980 yılında mezun oldu ve daha sonra da Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne 2004 yılında başladı.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı.

Levent Gültekin, 1972 Ardahan doğumludur. Anadolu Üniversitesi'nin Kamu Yönetimi Bölümü'nden lisans, Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Yaklaşık beş yıl farklı görevler aldı ve bir süre Yeni Şafak'ın haber müdürü oldu. 2000 yılında Yeni Şafak'tan ayrılan Gültekin, Gerçek Hayat dergisini çıkartmaya başladı ve derginin genel yayın yönetmenliği görevini de üstlendi. İnternet haber sitelerinde Cenk Açık takma adıyla yazılar yazdı. 2007 senesinde star Medya Grubu'nda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı, 2009'da TMSF idaresi altındaki Cine5'te yönetici olarak çalıştı.

7 Eylül 1958’de İstanbul, Üsküdar’da dünyaya gelen Av. Uğur Poyraz Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gören Uğur Poyraz 1986 yılında İstanbul Barosu’na kaydoldu.

1986 yılından beri serbest avukat olarak çalışıyor.

1948 yılında Ordu’da doğdu. 1969’da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1977 genel seçimlerinde “en genç milletvekili” sıfatıyla TBMM’ye seçildi.

2007 seçimleri öncesinde demokrasi dışı eğilimlere karşı çıkarak AK Parti’ye katıldı. 2007 genel seçimlerinde İstanbul’dan, 2011 genel seçimlerinde ise İzmir’den milletvekili olarak meclise girdi.

2007 yılından 24 Ocak 2013 tarihine kadar Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yaptı. Bakanlık görevini Ak Parti Adana Milletvekili Ömer Çelik'e devretti.

Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2001 senesinde mezun olan Fidel Okan hayatına avukatlık ve yazarlıkla devam ediyor.

Bedri Baykam, 1957 senesinde Ankara’da doğru. 1975 yılında Paris‘e taşındı. Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde işletme ve ekonomi eğitimi olan Bedri Baykam, bu fakülteden 1980 yılında master aldı. Paris’te aynı zaman içinde “L’Actorat” isimli özel okulda aktörlük tahsili de yaptı.

Bedri Baykam 1970’li yıllarda Türkiye Tenis Şampiyonaları’nda önemli dereceler alan ünlü bir tenisçi oldu. 1980 yılında Amerika’ya taşınan Bedri Baykam, 1984’e kadar “California College of Arts and Crafts” adlı özel üniversitede resim ve sinema eğitimi gördü. 1987 yılına kadar Amerika’da kalan Baykam, bu süre içinde de San Francisco, New York, İstanbul ve Paris‘te birçok sergiler açmaya devam etti.

Caner Taslaman, ilk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir olan İstanbul'da bitirdi. Kimya mühendisi bir annenin ve doktor bir babanın oğlu olarak küçük yaşlardan itibaren doğa bilimleri ile ilgilendi. Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde üniversite eğitimini tamamladı.

Üniversite eğitimi sırasında antropoloji, din sosyolojisi, bilgi sosyolojisi gibi alanlarla ilgilendi. Marmara Üniversitesi Felsefe ve Din Bilimleri bölümünde, Big Bang Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle yüksek lisans, Evrim Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yaptığı teziyle doktora derecesini kazandı. Daha sonra ise Kuantum Teorisi'nin felsefe ve teoloji ile bağlantısı üzerine yazdığı kitapla doçent oldu, yine bilim-felsefe-din üçgenindeki çalışmalarıyla profesörlük derecesini de aldı.

Mersin ilinde 1963 yılında dünyaya gelen Emine Ülker Tarhan, 1986 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Tarhan, 1994'te hakim olarak meslek hayatına devam etti.

Emine Ülker Tarhan, çeşitli şehirlerde hakimlik görevini sürdürdükten sonra 2001-2011 döneminde Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nde hizmet verdi. 2007'de yayınlanan "Hakaret ve Tehdit Suçları" adlı bir eseri bulunan Tarhan, aynı zamanda YARSAV'ın kurucu üyelerinden. 2009-2011 döneminde YARSAV başkanlığı görevini yürüten Emine Ülker Tarhan, evli ve iki çocuk sahibi.

1956 yılında Kırşehir'de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi'ndeki öğrenimini tamamlayıp 1976 yılında Kara Harp Okulu'ndan Jandarma Teğmen rütbesiyle mezun oldu.

1992 yılına kadar Jandarma Genel Komutanlığı'nın çeşitli birliklerinde Bölük Komutanı olarak görev yaptı. 1992 - 94 yıllarında Şemdinli Hudut Tabur Komutanlığı görevinde bulundu. Şemdinli Jandarma Hudut Tabur Komutanı olarak görevli iken, PKK'lı teröristlerle üç büyük çatışma yaşadı.

Sarızeybek, 1996 - 98 yıllarında Paris Yardımcı Askeri Ateşesi olarak ülkemizi yurt dışında temsil etti. 2002 yılında Türkiye'de Adli Kolluk konusunda master yaptı. 1999 - 2005 yılları arasında sırasıyla Van, Manisa, Şanlıurfa İl ve Hudut Jandarma Komutanlığı görevlerinde bulundu.

16.07.1966 tarihinde İstanbul’da doğan Şen, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1987 yılından mezun olmuştur. 1989 yılında araştırma görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Enstitüsü’ne girmiştir.

Ersan Şen, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisansını, İstanbul Üniversitesi Kamu Hukuku Bölümü’nde doktorasını tamamlamış, Doçentlik ile Profesörlüğü ise, Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanlarında olmak üzere İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Hukuk Bilimleri Anabilim Dalı’nda elde etmiştir. Şen, 2004 yılından itibaren Ceza Hukuku Profesörü olarak görevine devam etmektedir.

Hakan Bayrakçı, 1960 senesinde İstanbul'da doğdu. Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünde tamamladı.

Hakan Bayrakçı, 1988 yılında SONAR araştırma şirketi’ni kurdu ve başkanlığını yapmaya başladı. Süleyman Demirel ve Bülent Ecevit gibi liderlere profesyonel olarak danışmanlık yaptı. Meslek hayatı süresince, 140 Belediye Başkanı, 40 Bakan, 14 Parti Genel Başkanı ve 7 Başbakana’a da profesyonel olarak danışmanlık hizmeti verdi. Bayrakçı, çeşitli televizyon programlarında konuk yorumcu olarak canlı yayınlara katıldı. Bayrakçı ayrıca TRT1’de, 2003 ve 2006 yılları arasında tarih programı sundu.

İsmail Koncuk 24 Mayıs 1959 yılında Adana-Ceyhan'da doğdu. Eskişehir Eğitim Enstitüsü İngilizce Bölümü’nden 1980 yılında mezun oldu. Bu arada Atatürk Üniversitesi Temel Bilimler Fakültesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda da İngilizce eğitimi aldı.

Öğretmenliğe 1981 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesi Doğanbey Beldesi’nde başladı. 1985 Yılında ise Adana'ya atandı. 1992’den 1996 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana Şubesi Kurucular Kurulu Üyesi ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 1996 yılından 2005 yılına kadar Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanlığı ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği yaptı.

 2002 Yılında gerçekleştirilen Türk Eğitim-Sen 1. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Merkez Denetleme Kurulu üyeliğine, 2005 yılında yapılan 2. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda Genel Sekreterliğe ve Şubat 2008'de yapılan 3. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda ise Genel Başkanlığa seçildi. 24-25 Ekim 2009 tarihinde yapılan Olağanüstü Merkez Genel Kurulu’nda ve 5-6 Şubat 2011 tarihinde yapılan 4. Olağan Merkez Genel Kurulu’nda da Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

Ali Nasuh MAHRUKİ, 21 Mayıs 1968'de İstanbul'da doğdu. 1992 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden, 2004 yılında Milli Güvenlik Akademisi'nden mezun oldu. Milli Sporcu, profesyonel dağcı, yazar ve fotoğrafçı olan Mahruki dağcılık, mağaracılık, yamaç paraşütü, aletli dalış, motor sporları, yelken ve bisiklet sporları yapmaktadır.

29 Kasım 1984 tarihinde dünyaya gelen Sera Kadıgil, üniversite eğitimini 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden almıştır. 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk alanında başladığı Yüksek Lisans eğitimini 2010 yılında "Sinema Eserleri" üzerine yazdığı tezi ile tamamlamıştır.. Aynı dönemde Londra Queen Mary Üniversitesinde fikir ve sanat eserleri ile telif hakları üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır

İstanbul'da bulunan Kadıgil Hukuk Bürosu'nun sahibi olan Kadıgil, 2008 yılından bu yana İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesidir. 2014 yılında beri Cumhuriyet Halk Partisi PM üyesi olan Sera Kadıgil Twitter'da ezana hakaret ederek gündeme gelmiş ve gözaltına alınmıştır.

Ankara’da Bilkent Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği eğitimi aldı. Kısa bir süre turizm sektöründe çalıştıktan sonra çocukluğundan beri hayalini kurduğu ekonomi gazeteciliği eğitimi için Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentine yerleşti.

City University of New York’da Siyasal Ekonomi ardından da New York Üniversitesi’nde Televizyon Yayıncılığı eğitimi aldı. ABC, CBS ve NBC televizyonlarında profesyonel meslek seminerlerine katıldı. Öğrencilik yıllarında New York Başkonsolosluğu’nda 6 yıl boyunca görev yaptı. Türkiye’ye döndükten sonra BRT Televizyonunda ekonomi muhabiri olarak çalışmaya başladı. BRT’de farklı bir dil ve üslupla kaleme aldığı yaşam haberleri ile “Hayatın Renkleri” programı seyircinin ilgisini seçti. Kanal 9’da kendi hazırladığı metinlerle İngilizce haber spikerliği ve dış haberler muhabirliği görevlerini aynı anda yürüttü.

NOT: Kamuoyu Cem Seymen'in Tarım Bakanı olarak görmek istiyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım