Kaftancıoğlu’nun CHP’nin temel ilkeleriyle sorunları var

Son Güncelleme: 30 Ocak 2018 Salı 10:17

Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile alakalı paylaştığı mesajlardan dolayı 16 dava açtığını yazdı ve "Kaftancıoğlu’nun bedelini CHP ödeyecek, nemasını ise Erdoğan toplayacak" görüşünü ifade etti.

Selvi'nin "Erdoğan, Kaftancıoğlu’nun peşini bırakmıyor" başlığı ile yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: 

Cumhurbaşkanı Erdoğan mahkemeye verdiği şikâyet dilekçesinde bu tweet’leri gündeme getirmiyor. Sadece şahsını ve ailesini hedef alan tweet’ler hakkında dava açıyor. Burada Kaftancıoğlu’nun attığı tweet’lerden ancak birkaçını alacağım. Çünkü mahkeme dosyasında yer alsa dahi bazılarını yazmaya ahlakım el vermiyor. Bir öğretim üyesi ve bir anne olarak Kaftancıoğlu bu tweet’leri nasıl yazmış, nasıl atmış, orasını bilemiyorum. Mahkemede yapacağı savunmada öğrenme imkânımız olacak.

O nedenle 14 tweet arasından ancak ve ancak birkaçını paylaşmakla yetineceğim.

“Gerçekten de RTE fahişeliği övse,hemen ardından ben zaten morospu çocuğuyum diye piyasaya çıkacak binlerce insan var”

“Bişey önericem tarih ve saat belirleyip hepimiz aynı anda RTE’ye hakaret etsek?!yanmış devreler normale döner mi?”

 Gerçekten de bazı tweet’leri yazamıyorum ama “RTE Allah belanı versin senin.Aç tazminat davasını alırsan boğazından helal lokma geçmiş olur sayemde!Zıvanadan çıkarttın iyice”  tweeti ile final yaparak bu defteri kapatmak istiyorum. 

Ancak ben kapatsam dahi, yargı ve siyasetin bu defteri kapatmayacağı belli. Çünkü Kaftancıoğlu’nun tweet’lerinin sadece Erdoğan’a bakan yüzü yok. CHP’nin temel ilkeleriyle sorunları var. Hafta sonu yapılacak olan CHP kurultayında, bu tweet’lerin etkisini görme imkânımız olacak. Ama asıl 2019 seçimlerinde CHP’nin peşini bırakmayacak gibi.

Eğitimli bir kadının CHP’nin İstanbul İl Başkanı seçilmesi bir heyecan dalgası oluşturmuştu. Ancak ortaya çıkan tweet’ler, bu heyecanı kaygıya dönüştürdü. Görünen o ki, Kaftancıoğlu’nun bedelini CHP ödeyecek, nemasını ise Erdoğan toplayacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım