Kadir Topbaş'ın ipi o gece çekildi!

Son Güncelleme: 26 Eylül 2017 Salı 10:54

Kadir Topbaş'ın istifa etmesinden sonra sular durulmuyor. Kulislerde hala Topbaş'ın neden istifa ettiği ile alakalı iddialar gündeme geliyor.

HaberTürk gazetesi yazarlarından Fatih Altaylı İBB eski Başkanı Topbaş'ın istifa nedeni için çarpıcı bir yorum yaptı. Altaylı, Topbaş'ın üzerinin 15 Temmuz gecesi çizildiğini öne sürdü.

Altaylı'nın,  "Şahane yanıt: iyi kötü bir iş" isimli yazısının ilgili bölümü şöyle:

O gece

Kadir Topbaş’ın üzerinin, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Mustafa Varank’ın darbe girişimi sırasında şehit olan ağabeyi Prof. İlhan Varank’ın cenazesinde çizildiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o gün Kadir Topbaş’ı gözden çıkardığı iddia edildi dün.

Hayır efendim.

Kadir Topbaş’la ipler darbe girişimi gecesi koptu.

Topbaş’ın darbe girişimi sırasında tüm ailesi ve yakınlarıyla birlikte ABD’de olması, THY’nin özel uçağına binip o gece gelmemesi, parti yönetiminin Kadir Topbaş’la olan güven ilişkisini o gece bitirdi.

Sonrasında Topbaş’ın görevden alınacağı, istifasının istendiği o günlerde konuşulmaya başlandı.

Ama parti zarar görmesin diye araya girenler oldu ve istifa gecikti ama Kadir Topbaş asla affedilmedi.

 

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım