İYİ Parti'nin sloganı ve ismi ilgili flaş gelişme...

  • 4794
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Ekim 2017 Çarşamba 13:56

İyi Parti'nin genel başkanı Meral Akşener bugün kamuoyuna bir açıklama yapmış ve partinin logosu ve kullandığı sloganı açıklamıştı. Partinin logo ve sloganı ile alakalı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’li Menderes Türel’in seçim sloganı ve logosuna benzerliği olduğu iddiaları ortaya atıldı. Başkan Türel, konuyla ilgili açıklama yapılacağını ifade etti.

Meral Akşener ve ekibinin bugün sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı’na kuruluş başvurusu yaptığı İyi Parti’nin kullandığı slogan ve logosu, tartışmalara nedne oldu. Sosyal medyada da gündem olup, çeşitli eleştiriler ve övgüler aldı. Diğer taraftan, İyi Parti’nin kullandığı slogan ve logonun, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in seçim döneminde ve başkan seçildikten sonra da kullanmayı sürdürdüğü logo ve sloganla benzerliği de dikkatleri çekti.

Türel, 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Antalya’nın adayı olarak gösterildikten sonra seçim propagandası döneminde, ’Menderes Türel Antalya’ya iyi gelecek’, ’Antalya’ya iyi gelecek’ sloganları ve güneş logosunu kullanmıştı.Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Türel, seçim sonrasından bugüne kadarki süreçte de ’İyi gelecek’ temalı sloganı ve güneş logosunu kullanmaya devam etti.

Akşener’in kuruluşunu açıkladığı İyi Parti’nin logosunda yer alan güneş ile, Türel’in kullandığı güneş logosunun benzer olduğu görüldü. İyi Parti’nin sosyal medya hesaplarından yapılan duyurularda ’İyi Parti Türkiye’ye çok iyi gelecek’ şeklindeki slogan da Türel’in kullandığı sloganlarla benzerlik taşıyor.

Başkan Menderes Türel, İyi Parti’nin kullandığı slogan ve logo ile alakalı  detaylı bir açıklama yapılacağını kaydetti. Antalya Büyükşehir Belediyesi, ’Antalya iyi gelecek’ sloganı ve logosunu, Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak Aralık 2015’te tescil ettirmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım