İşte Akşener önderliğinde kurulacak yeni partinin tüzüğü!

Son Güncelleme: 11 Ağustos 2017 Cuma 10:34

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Akşener önderliğinde kurulacak yeni partinin Kurucular Kurulu üyeleri, Genel Merkez binası ve parti tüzüğü ile alakalı açıklamalar yaptı.

Balıkesir Bağımsız Milletvekili İsmail Ok, yeni kurulacak yeni parti ile alakalı ayrıntıları verdi. Tüzük çalışmalarının başladığını belirten Ok,

"Tüzük çalışmaları devam ediyor. Alanında etkin ve yetkin ekipler hazırlıklarını yapıyorlar" dedi. 

Ekip çalışması ile ortak akıl ürünü bir parti tüzüğü ortaya koymak istediklerini belirten Ok,  sözlerine şöyle devam etti:

"Yeni partinin tüzük programını bu konuda etkin ve yetkin, milletin dertleri ile hasbihal olmuş ekipler ayrı ayrı çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar bittiğinde Sayın Meral Akşener Hanımefendiye takdim edilecek. Sayın Akşener'in incelemelerinden sonra çalışmaları yürüten ekiplerle bir araya gelinecek. Bunların ardından kamuoyu ile paylaşılacak ve kamuoyunun değerlendirmeleri alınacak. Buna göre belki ufak tefek ilaveler ve çıkarmalar yapılabilir. Ekip çalışması ile ortak akıl ürünü ortaya koymak istiyoruz.

Türk milletinin beklentilerini, Türkiye Cumhuriyeti devletinin içinde bulunduğu sorunlara köklü çözümler üretecek bir parti programı ve tüzük ortaya çıkarmış olacağız. "

Yeni parti sonbaharda millet ile kucaklaşacak

Partinin Kurucular Kurulu üyeleri ve Genel Merkez binası ile alakalı çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ok, konu ile alakalı  şunları anlattı:

"Kurucular kurulu ile ilgili durum da netleşmedi. Deneyimlerini, tecrübelerini paylaşmak isteyen isimler var. Dolayısıyla çok güçlü bir kadro oluşturmak istiyoruz. Türkiye'nin tamamını kucaklayacak bir kadro ortaya çıkacağından kimsenin şüphesi olmasın. Parti Genel Merkez binasıyla ilgili netleşmiş bir durum yok. Ön hazırlıklarda yapılıyor. Ulaşımın kolay olacağı bölgeler üzerinde çalışmalar sürdürülüyor. Hedef son baharda partiyi hasretle bekleyen Türk milleti ile kucaklaştırmak."

Amblem ve isim

Partinin amblemi ve ismi ile alakalı her kesimden gelen önerileri dikkate aldıklarını ve alanında uzman isimlerin üzerinde çalıştığının da altını çizen Ok, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ayrıca Türkiye'nin 4 bir yanından 7'den 70'e öneriler geliyor. Bunlar da değerlendirmeye alınıyor. Belirli bir eleme ve üzerinde yapılan istişareler sonrası Sayın Meral Akşener Hanımefendiye takdim edilecek. Son yapılacak istişareler sonucunda Türk milletinin gönlünde mühür gibi yer edecek bir parti adı ve amblemi ortaya çıkacak. "

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım