İspanya'dan bağımsızlık referandumu açıklaması

  • 1457
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 09 Kasım 2017 Perşembe 13:17

İspanya Dışişleri Bakanı Alfonso Dastis, İspanya'nın gelecekte ülkenin içindeki bölgelere bağımsızlık referandumu yapma izni veren anayasa değişiklikleri yapabileceğini ifade etti.

BBC'ye demeç veren Dastis, ülkenin içindeki bölgelere bağımsızlık referandumu yapma izni veren anayasa değişikliklerinin referanduma götürülebileceğinin sinyalini verdi. 

Ayrıca Dastis, parlamentoda 'Katalan halkının bir kısmının taleplerine daha uygun hale getirme ihtimalini incelemek üzere' bir parlamento kurulduğunu dile getirdi.

İspanya'nın geri kalanının da anayasa değişikliği yönünde oy vermesi koşuluşartını koşan Dastis, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İlgilenilmesi gereken bir siyasi durumla karşı karşıya olduğumuzu kabul ediyoruz fakat her durumda bir karar alınacaksa tüm İspanyalılar tarafından alınmalı."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım