Irkçı sözlerin ardından Hasip Kaplan istifa etti

Son Güncelleme: 10 Ocak 2018 Çarşamba 10:17

"Kurultay'da Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin" şeklinde ırkçı bir açıklama yapan HDP'li Hasip Kaplan, gelen tepkilerin ardından partisinden istifa etti. Kaplan siyaseti de bıraktığını ifade etti.

Eski HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, HDP Kurultayından önce eş başkanlık adaylığı ile alakalı çarpıcı mesajlar paylaştı. Kaplan,

“HDP kurultayında Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim,herkes haddini bilecek” dedi.

Hasip Kaplan’ın bu sözlerine Sırrı Süreyya Önder ve HDP’den tepki geldi. Hasip Kaplan, bu sabah siyaseti bıraktığını ve istifa ettiğini duyurdu.

“KINIYOR VE AYIPLIYORUZ”

HDP Genel Merkezi'nden, şubat ayında gerçekleştirilecek kongrede Türk bir genel başkan adayı istemediğini belirten eski Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın ifadeleriyle ilgili yapılan açıklamada ise

“Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz” denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım