İran'da protesto için izin istediler! Ahmedinejad'a çok yakınlar

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 08:25

İran eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad'ın çevresindeki yedi etkin isim protesto gösterisi için resmi izin talebinde bulundu.

İran eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın çevresindeki yedi etkili isim, ülke yönetimine halkın da katılacağı bir protesto gösterisi için resmi izin talebinde bulundu.

Ahmedinejad, bazı çevreler tarafından geçen ay başlayan ve bir haftadan fazla devam eden protesto gösterilerinin başlamasından sorumlu tutulmuştu.

Çoğunluğu, Ahmedinejad'ın cumhurbaşkanı olduğu dönemde kabinesinde yer alan grup, İçişleri Bakanlığı'na gönderdikleri mektupta, "ülkedeki mevcut koşulları ve kötü ekonomik şartlarını" protesto etmek için halkın da katılacağı bir toplanma izni isteğinde bulundu.

İçişleri Bakanlığı'na gönderilen dilekçede, 29 Aralık'ta başlayan ve bazı şehirlerde yönetime karşı gösterilere dönüşen olaylara değinilerek, halkın gösteriler esnasında dile getirdiği isteklerinin yetkililer tarafından olumlu karşılanmadığı iddia edildi.

DEVRİM MUHAFIZLARI, AHMEDİNEJAD'I SUÇLAMIŞTI

İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, gösterilerin devam ettiği 3 Ocak'ta yaptığı bir konuşmada, ülkedeki protesto gösterilerinin başlamasında "eski bir yetkili" olarak tanımladığı kişinin parmağının olduğunu öne sürerek, isim vermeden eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ı suçlamıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım