İran televizyonunda Afrin ile alakalı skandal paylaşım

Son Güncelleme: 08 Şubat 2018 Perşembe 07:37

Çavuşoğlu Zeytin Dalı Harekatı'na sesini yükselten Tahran'ı ziyaret ederken İran devlet televizyonunda 'Türk ordusunun Afrin'de kimyasal silah kullandığını' iddia eden bir haber ekranlara geldi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin Türkiye'nin Suriye'de Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı 'nafile' diye niteleyip bir an önce bitmesi çağrısı yapmasının ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Tahran'da temaslarda bulundu. 

İran devlet televizyonunda ise 'Türk ordusunun Afrin'de kimyasal silah kullandığını' iddia eden bir haber yayımlandı.

Devlet televizyonunun internet sitesi IRIB, iddiayı yine devlete bağlı Arapça yayın yapan El Alem'e dayandırarak yayınladı.

Bu durumu aktaran Anadolu Ajansı, haberinde, 'İran devlet televizyonunun haberinin herhangi bir delile dayanmadığını, haberin dayandırıldığı El Alem kanalında da böyle bir iddiaya yer verilmediğini, İran devlet televizyonunun PKK kaynaklarına dayanarak böyle bir iddiayı ortaya attığını ' ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım