İlkelerde ittifak yapıldı

  • 1259
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Nisan 2018 Çarşamba 10:41

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti ve Demokrat Parti (DP) ile ilkeler bazında bir ittifak yapıldığını ifade ederek, “İnşallah o fiilen ne zaman olur, nasıl olur, bir şey olur mu, o seçim atmosferine girildikten sonra. Şu anda bir seçim atmosferi var ama seçim kararı alındıktan sonra verilecek bir karardır” şeklinde konuştu.

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü dolayısı ile  Balgat’taki 10 Nisan Polis Merkezi’ni ziyarette bulunan Karamollaoğlu, kurultaylarını yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e kutlama ziyareti yapacağını ifade etti.  

Bu ziyaretlerde ittifakla alakalı görüşlerini paylaşacağını da dile getiren Karamollaoğlu, “İlkeler neler? Parlamenter sistem mi?” sorusu üzerine, partisinin ‘kuvvetler ayrılığı’ prensibinin üzerinde durduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Parlamenter sistem de olabilir, başkanlık sisteminde kuvvetler ayrımı sağlanırsa o da olabilir. Mühim olanı icra gücü olan bir yetkilinin karşısında, güçlü bir parlamentonun olmasıdır. Aynı zamanda adalet mekanizmasının kesinlikle yürütmenin ve başkasının etkisi altında kalmamasıdır. Aksi takdirde adalet tecelli etmez. 

HDP İLE GÖRÜŞÜLECEK

Karamollaoğlu, HDP ile ittifak sorusuna karşılık, bu konular için erken olduğunu ancak herkesle konuşacaklarını ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım