İkinci kalkışma olabilir!

  • 2178
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Nisan 2018 Salı 09:45

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, hükümetin toplum üstünde yapmış olduğu baskıları sürdürmesi halinde bir kalkışma olabileceğini, bunun müsebbibinin de iktidar olacağını söyledi ve uyardı.

Karamollaoğlu Edirne ilinde partisinin yapmış olduğu ‘Türkiye’nin meseleleri ve çözüm yolları’ isimli konferansta açıklamalarda bulundu.

Salona girişinde ‘Saadet gelecek, zulüm bitecek’ sloganları ile karşılanan Karamollaoğlu Ak Parti hükümetinin politikalarını eleştirerek adalet mekanizmasının felç olduğunu ifade etti ve şunları söyledi: 

“Bir ülkede adalet olmazsa huzur ve barış olmaz. Bunun kabahatini Fetullah Gülen ekibine yüklediler ama bu ekip kendiliğinden bu makamlara gelmedi. Fetullah Gülen ekibini bu arkadaşlar getirdiler. Yıllarca beraber oldular, türküler söylediler. Belli bakanlıkları onlara tahsis ettiler. Adalet Bakanlığı’nı ben mi onlara… 

Siz verdiniz. Emniyeti kökten siz teslim ettiniz bu arkadaşlara. Başka müesseselerde yerleşmelerine, imtihanlara müdahale etmelerine, her imtihan döneminde ‘burada hile var denilirdi’ üstü örtülür başka bir hile ile. Gene onların istediği elemanlar seçilirdi.

Sizin iktidarınız zamanında oldu ama bunu kabullenmek yetmiyor. Siz burada ‘Allah beni affetsin. Aldanmışım’ diyerek kurtulamazsın. O insanların da af dileme hakkı olduğunu kabul etme mecburiyetindesin. Bu tek taraflı çalışmaz. Onun için şu anda Türkiye’de adalet müessesesi maalesef felç oldu.”

‘İsyana zorlamayın hata edersiniz’

İktidarın ikinci bir ayaklanma olabileceği endişesi ile OHAL’den vazgeçilemediğini dile getiren Karamollaoğlu şöyle devam etti: 

“Eğer siz böyle gider baskıyı arttırırsanız hiç tereddütünüz olmasın Allah muhafaza etsin ama bir kalkışma meydana gelir müsebbibi de siz olursunuz. Çünkü kalkışmalar baskı neticesinde, kalkışma bazen bir menfaati temin etmek için yapılır, bazen de baskıdan nefes alamayanlar isyan ederler.

Bu memleketi siz isyana zorluyorsunuz. Zorlamayın, hata ediyorsunuz. Adalet olan yerde hata yapılır ama adalet mekanizması kendi hatasını düzeltir. Ama yöneticiler adalet üzerinde baskı kurarsa adalet tedavi edilemez.”  

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım