İçişleri Bakanlığı'ndan CHP'li Belediyelere operasyon

Son Güncelleme: 10 Aralık 2017 Pazar 07:27

İçişleri Bakanlığı’nın CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Beşiktaş ve Şişli belediyelerinde görevden almaya dönük ‘özel teftiş’ başlattığı öğrenildi.

Bu çerçevede Mülkiye Teftiş Kurulu’ndan ikişer müfettiş görevlendirildi. Müfettişlerin hazırlayacağı rapor doğrultusunda, belediye başkanlarının görevden alınıp alınmamalarına karar verilecek. Bunun yanında CHP’li Beşiktaş, Şişli, Maltepe belediyelerinin de içlerinde bulunduğu altısı CHP’li ikisi AK Partili sekiz belediye ile alakalı da mülkiye müfettişlerinin hazırlayacağı rapor doğrultusunda ‘özel teftiş’ başlatılıp başlatılamayacağına karar verilecek. 

6 AK PARTİLİ İSTİFA ETTİRİLMİŞTİ

İçişleri Bakanlığı daha önce 93’ü PKK, sekizi de FETÖ kapsamında 101 belediye başkanını görevden almıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘metal yorgunluğu’ sözlerinin ardından da altı belediye başkanı istifa etmişti. 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım