'İbadi memur maaşları için söz verdi'

  • 1625
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 05 Ocak 2018 Cuma 10:46

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) muhalefet cephesinde bulunan 3 siyasi parti, Irak Başbakanı Haydar el İbadi'den Erbil'e memur maaşlarının gönderileceğine dair söz aldıklarını öne sürdü.

IKBY'deki Goran (Değişim) Hareketi, İslami Toplum Partisi (Komel) ve Dr. Berhem Salih başkanlığındaki 'Adalet ve Demokrasi için Koalisyon'dan yapılan ortak açıklamada, söz konusu üç partiden temsilcilerin oluşturduğu bir heyetin başkent Bağdat'a giderek Başbakan İbadi ile görüştüğü ifade edildi. 

SORUNLARIN KÖKLÜ BİR ÇÖZÜME KAVUŞTURULMASI KONUSU ELE ALINDI

Açıklamaya göre, heyetin İbadi ile yaptığı görüşmede, 'Erbil'e 2014 yılından beri gönderilmeyen memur maaşları, anayasa çerçevesinde IKBY'nin siyasi statüsü ve halkının kazanımlarının korunması, gerçek bir ortaklığın uygulanmaya konulması ve ciddi bir diyalog kanalıyla mevcut tüm sorunların köklü bir çözüme kavuşturulması' konuları ele alındı.

Açıklamada, İbadi'nin ortak siyasi heyete, IKBY'li memurların maaşlarının yapılacak ayrıntılı inceleme sonrası ödeneceği sözü verdiği ifade edildi.

Görüşmenin bir diğer bölümünde ise

"İbadi'den sahip olduğu sorumluluk ve imtiyazı göz önünde bulundurarak, IKBY halkının maruz kaldığı haksızlığın sona erdirilmesi ve siyasi ilişkiler konusunda yeni bir sayfa açmasının talep edildiği" aktarıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım