HDP'li Garo Paylan'dan 'suikast' açıklaması

Son Güncelleme: 21 Aralık 2017 Perşembe 08:05

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, yurt dışında yaşamak durumunda bırakılan binlerce akademisyen, gazeteci, siyasetçi, kanaat önderine yönelik suikast girişiminde bulunulacağına dair istihbarat aldığını ifade etti.

Alınan bilgilere göre Meclis'te basın toplantısı yapan Paylan'ın ifadeleri şöyle: 

“Bu gazeteciler, akademisyenler hükümet, Cumhurbaşkanı ve medya tarafından ‘vatan haini’ olarak yaftalandılar. Türkiye merkezli bir yapı, bu suikastların işlenmesi için belirli suikastçıları harekete geçirmiş durumdadır. 

'BELİRLİ KİŞİLER KORUMAYA ALINDI'

Bu istihbarat pek çok Avrupa devleti tarafından ciddiye alınmış, belirli kişilerle, gruplar korumaya alınmış durumdadır. Bu tip cinayetlerde mesele sansasyon yaratmaktır. Hangi isimler üzerinden sansasyon yaratılabilecekse liste o yöndedir. Ellerinde bir liste olduğu iddiası var. MİT, emniyet ve hükümetin ilgili bakanlarına gerekli bilgileri verdim.” 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım