Gökçek ile Arınç arasında Hint atasözü davası başlıyor

  • 1659
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 07:37

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Başbakan eski Yardımcısı Bülent Arınç’a “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir” tweet’i nedeni ile açtığı 50 bin TL’lik tazminat davası bugün başlıyor. .

Dava dosyasına göre Gökçek, 14 Mart tarihinde televizyon programında,

“...Erdoğan Gezi olaylarında yurtdışından geldiği zaman düşürülmüş olacaktı. Bir FETÖ’cünün lafıdır, Hüseyin Gülerce’nin bizzat kendisine söylenmiştir. ‘Bülent Arınç Başbakan olacaktı.’ O tarihte hazırlanmış ve bitmişti” iddiasında bulundu. 

Arınç da Twitter’da ve katıldığı bir televizyon yayınında

“Bir Hint atasözünde denir ki ‘Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmamakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir’. Gökçek hezeyanlarını bu açıdan değerlendirmek ve ciddiye almamak gerekir” demişti. 

Gökçek, 22 Mart’ta Arınç'a dava açtı. Gökçek’in avukatı, Arınç’ın alenen hakaret ve iftirada bulunduğunu iddia ederek, 50 bin TL tazminat istedi. Arınç’ın avukatı Yakup Erikel ise cevap dilekçesinde

“Hakaret kastı yoktur. Kendisine davacı tarafından isnat edilen iddiaların karşılığında müvekkilimiz, kendisini ifade özgürlüğü kapsamında bu şekilde ifade etmiştir” dedi.

Gökçek’in istifasından sonra Arınç, tweet’ini kaldırmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım