Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Türkiye uyarısı!

Son Güncelleme: 07 Eylül 2017 Perşembe 11:19

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan son dakika flaş bir açıklaması geldi. Türkiye'nin son birkaç aydır AB'den uzaklaştığını ama ilişkilerin tamamen kesilmesinden kaçınılması gerektiğini ifade etti.

Yunanistan'da yayın yapan Kathimerini gazetesinden alınan haberlere göre Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Türkiye'nin son birkaç aydır AB'den uzaklaştığını ama ilişkilerin tamamen kesilmesinden kaçınılması gerektiğini dile getirdi.

Macron'un açıklamaları, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Pazar günü Türkiye'nin AB üyelik müzakerelerinin durdurulması gerektiğini belirtmesinden sonra geldi.

Kathimerini gazetesine demeç veren Macron

"Türkiye, başta gümrük birliği konusu olmak üzere, son aylarda AB'den uzaklaştı ve göz ardı edilemeyecek şekilde ileri gitti. Ancak göç sorunu ve terör tehdidi başta olmak üzere karşılaştığımız birçok krizde (Türkiye) önemli bir partner olduğu için herhangi bir kopuntudan kaçınmamızı istiyorum." dedi.

ESTONYA'DA ÇAĞRI YAPTI

AB dönem başkanlığını yürüten Estonya'nın Dışişleri Bakanı Mikser, Almanya'daki seçimlerden önce Türkiye ve Erdoğan düşmanlığı söylemlere değinerek

"Türkiye AB’nin vazgeçilmez bir partneri olduğunu düşünmemiz lazım. Türkiye bu bölgenin güvenliğinde çok önemli bir aktör. Aynı zamanda en güçlü ve askeri durumu en iyi olan NATO müttefiklerinden biridir" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım