Flaş iddia: İran dönüşü istifayı masamda istiyorum!

Son Güncelleme: 04 Ekim 2017 Çarşamba 16:27

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İran’a gitmeden önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “istifa et” mesajını resmen ilettiği iddia edildi.

ANKA'dan Besti Karalar’dan alınan kulis haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İran’a gitmeden önce Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “istifa et” mesajını resmen ilettiği, Erdoğan’ın İran dönüşünden sonra da Gökçek’in istifasını sunacağı ifade ediliyor.

Odatv de dün yaptığı haberde bu iddiaları gündeme getirmiş ve

“Ankara'da en çok konuşulan senaryoysa Gökçek ile Erdoğan arasında istifa restleşmesi yaşandığına dair. Buna göre Gökçek'in önüne konan takvimle istifası istendi.” diye yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’ye giderken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan da istifasını istemişti. Erdoğan’ın ABD dönüşünden sonra Topbaş istifasını vermişti.

GÖKÇEK’İN İSTİFASI ENGELLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in istifasını İran’a gitmeden evvel istediği fakat, Gökçek’in “etmiyorum görevden alın” mesajını gönderdiği öğrenildi.

Gökçek’in istifa etmesine ise AK Partide şu anda mevcut milletvekili olan ve geçmişte hükümet kadrolarında önemli görevlerde bulunan bir ismin ve eski birkaç AK Partili milletvekilinin engel olduğu öne sürüldü.

ERDOĞAN ÖNEMLİ İSİMLERİ DEVREYE SOKTU

AK Parti kulislerinde şu iddialar da konuşuluyor:

Gökçek’in, Erdoğan’a ilettiği “istifa etmemi gerektirecek bir şey göremiyorum. Sayın Cumhurbaşkanı beni görevden alsın” mesajından sonra, Erdoğan’ın da parti içerisinde Gökçek’in kırmayacağı bazı isimleri devreye soktuğu ve “Gökçek daha fazla uzatmasın” mesajını gönderdiği iddia edildi.

YÖNTEM AYNI

Ayrıca AK Parti kulislerinde başka bir iddia daha var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, 17 Eylül’de BM Genel Kurul toplantısına gitmeden evvel İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan istifasını istediği, Erdoğan’ın ABD dönüşünden sonra da Topbaş’ın istifa ettiği söyleniyor.

Gökçek için ise aynı yöntemin kullanılacağını kaydeden AK Partili kaynaklar, bugün İran’a giden Erdoğan’ın İran dönüşü sonrası, Melih Gökçek’in istifa edeceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran ziyaretinin Perşembe günü tamamlandığı düşünülrse, Gökçek’in de Cuma günü istifa etmesi bekleniyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım