FETÖ elebaşının 11’i Meral Akşener’in kararını değiştirdi

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 11:23

Hummalı bir şekilde yeni parti çalışmaları içinde olan Eski MHP’li Meral Akşener, yeni partinin kuruluşunu daha erken bir tarihe almaya çalıştıklarını ifade etti.

Akşener, kasım ayında açıklanması planlanan yeni parti ile alakalı tarih değişikliğine gerekçe olarak, Fethullah Gülen’in bir fotoğrafında ’11’ sayısının görülmesini işaret etti. Akşener gibi MHP’den ihraç edilen isimlerden Ümit Özdağ, yeni parti için beraber çalışmaya başladıklarını söylemiş, Sinan Oğan ise MHP kongresinde genel başkanlığa aday olacağını belirtmişti.

Bursa ilinde basın mensuplarının yeni parti ile alakalı sorularına cevap veren Akşener şunları söyledi:

 “Ümit Özdağ hocamla beraber yürüme kararı aldık. Koray Aydın bakanımızla da istişareler neticesinde bir yola doğru girmiş durumdayız. Bizim bu oluşumu hayata geçirme ile ilgili kararımız kesinleşmişti. Bunlar ilgili çalışmalar başlatmıştık fakat yepyeni ve bizim karşı olduğumuz bir cumhurbaşkanlığı düzenine geçiliyor. Sonuç itibarıyla fiili bir durum. Uyum yasalarının 26 Ekim’e kadar çıkması gerekiyor. Onu bekleyip, biz bu çalışmaları yapıp oluşumu kasım ayında açıklamak gibi bir kararımız vardı.”

Yeni parti kurma sürecinde FETÖ elebaşısı Gülen’in çektirdiği bir fotoğraftan bahseden Akşener sözlerine şöyle devam etti:

“O fotoğrafta sadece ayakkabılarıyla seccadede olması dışında, her şeyi kabalist sistem üzerinden okumamız gerekiyor. 11 sayısının olduğu görüldü. Bunun neye tekabül edeceğini de bilemeyiz. En azından ben şunu bilerek, sempatizanlarına, bağlılarına üzerimizden bir umut mesajı vermek için her terör örgütünün böyle düzenekleri vardır. Bu PKK’da da bu tür başka alanlarda da mevcuttur. Ben de çok tecrübeli bir insanım. İçişleri bakanlığı yaptım. Bu örgütlenmelerle mücadele etmiş bir insanım. Bu şaibelere, soru işaretlerine meydan vermemek üzere biz mümkün olduğunca erkene aldık parti kurma çalışmalarını.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım