Fazla direnemedi... Burhan Kuzu o "tweeti" kaldırdı!

Son Güncelleme: 26 Aralık 2017 Salı 14:18

AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, '15 Temmuz darbe girişimi ve devamı niteliğindeki eylemlerin bastırılması’ için hareket eden sivillere yargı zırhının hükümetin açıkladığının aksine geleceğe yönelik de olacağı yönünde yaptığı paylaşımı kaldırdı.

Anayasa profesörü Kuzu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan paylaştığı bir mesaj ile olağanüstü hal (OHAL) uygulaması kapsamında çıkartılan 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de (KHK) geçen 'Bir vatandaş, terör eylemlerini ve devamı niteliğindeki eylemleri bastırmak için harekete geçerse… yargılanmaz' ifadeleri geçen maddenin geleceğe yönelik olacağını ifade etti.

Kuzu, 'işin özeti' olarak nitelediği mesajında "15 Temmuz benzeri bir darbe veya terör saldırısı yeniden gerçekleşirse, bu ihanete müdahale edecek vatandaşlarımız kanuni olarak koruma altına alınacak" ifadelerini kullandı. Kuzu, tartışma yaratan mesajını ilerleyen saatlerde kaldırdı. 

'KHK'NIN AMACI ÇOK AÇIK'

Kuzu, tartışma yaratan mesajı sildikten sonra şunları yazdı:

Son çıkan KHK’nın amacı ve kapsamı çok açık. Bu ülkede 15 Temmuz vahşetini yaşatanlara karşı direnen vatandaşlarımızın, demokrasiye sahip çıkmaları nedeniyle devletin yanlarında olduğunu göstermek. Bunu farklı yerlere çekmek iyi niyet değildir.


BİRKAÇ DAKİKA ARAYLA İKİ FARKLI MESAJ

Kuzu, kanunun geleceği yönelik işleyeceği mesajından birkaç dakika önce ise ifadesinin tam aksini belirten bir mesaj paylaşmıştı. Kuzu'nun Twitter profilinde hala duran mesajda şu ifadeler yer almıştı: 

“KHK'daki düzenleme 15 Temmuz gecesi ve 16 Temmuz sabahı ile ilgili olmasına rağmen, CHP iç savaş çığırtkanlığı yaparak toplumu germeye devam ediyor. Merak ediyorum, yoksa 15 Temmuz benzeri bir darbe girişimine hazırlanıyordunuz da gafil mi avlandınız? Son KHK’dan teröristlerin korkması gerekirken CHP neden telaşlandı. CHP’ye önerim, bu korku filmi saçmalıklarını bırakın. Çıkan KHK’nın sınırı belli; çerçevesi ve amacı açıkça tespit edilmiş.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım