Eskişehir'de yeni seneye girerken bayrak krizi

Son Güncelleme: 01 Ocak 2018 Pazartesi 07:41

Eskişehir ilinde yeni yıl kutlamalarında gerginlik meydana geldi. Suriye bayrağı açmak isteyen mülteciler ile bir grup arasında tartışma gerçekleşti.

Evvelki senelerde olduğu gibi Eskişehir ilinde kutlamaların adresi İsmet İnönü Caddesi oldu. Burada toplanan kalabalık, şarkılar ile yeni seneye girmeyi bekledi. Bu sırada bir grup tarafından Suriye bayrağının açılmak istenmesi üzerine, diğer bir grup duruma müdahale etti.

Bayrağın açılması engellenirken, polis de duruma müdahil oldu. Tarafları ayıran polis ekipleri, olayın büyümesine engel oldu. Daha sonra bayrağın açılmak istendiği noktada bir kaç kişi kalabalığa hitap ederek, "Ne mutlu Türküm diyene" ve "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları attı.

Yeni yıla girerken alandaki kalabalık 10'dan geriye doğru sayarken, hemen sonrasında İstiklal Marşı okundu. Sonrasında caddede bulunan kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım