Erken seçim mi geliyor? Revizyonların sebebi ne?

  • 1209
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Ekim 2017 Pazartesi 06:44

Siyasi kulisler, gündemden düştüğü sanılan iki konu tekrar konuşulmaya başladı. Bunlardan biri, 2018 senesinin Temmuz ayında erken seçim yapılacağı, diğeri de kabinede yeniden değişikliğe gidileceği... Belediye başkanlarının değiştirilmesi gibi radikal adımlar atılmasının, ‘sert ve keskin’ kararların uygulamaya konulmasının arkasında, erken seçim yapma planının yattığı ve ülkeyi seçimlere götürecek hükümetin de bu sebeple revize edileceği konuşuluyor.

GÜÇ KAYBETME DÜŞÜNCE VE ENDİŞESİ

İddialara göre, AK Parti son yaptırdığı ankette, kararsızların oyu dağıtılınca, yüzde 50 bandını yakalayabileceğini gördü. Bu sonucun önümüzdeki 2 senelik süreçte daha iyiye evrilmeyeceği, dünya konjonktürüne bağlı olarak hem ekonomi hem de siyasette yaşanacak gelişmelerin bu oranı yakalamayı güçleştireceği öne sürülüyor.

2019’a kadar olan süreçte güç kaybının engellenmesi, Meral Akşener’in kuracağı partinin tabanda karşılık bulmasına fırsat tanınmaması gerektiği dile getiriliyor. Bu aşamada, MHP’nin varolan ‘sınırlı’ desteğine de güveniliyor.

Bu değerlendirmeyi yapanlar, 2019 Mart’taki yerel seçimden evvel 2018 Temmuz sonunda ‘Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim yapılabileceğini’ iddia ediyor. Buna paralel olarak kabinede de revizyona gidileceği düşünülüyor. Kabinede, ikinci bir değişiklik fikrinin çılgınca olduğunu söyleyenlerin bulunmasına karşın, en az 3 - 4 bakanı kapsayacak yeni bir revizyonla ‘seçim kabinesi’ oluşturulacağı da ifade ediliyor.

Parti kurmayları ise tüm bu iddialarla ilgili olarak, erken seçim olmadığına dair yapılan açıklamalara atıfta bulunarak, ekonominin önümüzdeki iki yıl hesaba katılarak planlandığını, yatırımlar ve teşviklerin sonuçlarının bu süreçte görülebileceğini, bu aşamada yapılacak erken seçimin avantaj değil, dezavantaj getireceğini öne sürüyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım