Erdoğan’ın afişleri Almanya’da…

  • 1034
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Eylül 2017 Perşembe 12:16

Almanya, 24 Eylül'deki milletvekili genel seçimlerine hazırlanırken, siyasi partiler de çalışmalarına hız verdi. Almanya'da göçmenler tarafından kurulan Alman Demokratlar Birliği seçim afişinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kullanıp seçmene seslenme yöntemini izledi.

Erdoğan’ın AK Parti İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı´nda yaptığı, “Türkiye düşmanı partilere sakın ha oy vermeyiniz. Türkiye dostu olanlarla beraber olun. küçük partiymiş falan buna da bakmayın, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim” konuşmasını AD-D, seçim afişlerinde kullandı; konuşmanın çevrisini yaptırıp video hazırlattı.

Türklerin yoğun olarak ikamet ettiği şehirlerden biri olan Duisburg şehrinde sokaklara asılan AD-D seçim afişinde, Erdoğan’ın fotoğrafı ile birlikte “Türkiye dostu olanlarla beraber olun, onlara oyunuzu verin, onları büyütelim” ifadeleri yer aldı. Çifte pasaport vurgusu yapan başka seçim afişleri de sokaklara asan parti, Erdoğan’ın yer aldığı seçim afişini daha çok Türklerin yoğun bulunduğu sokaklara astığı gözlendi.

“Yeşiller, SPD ve Hıristiyan Demokratlara oy vermeyin” çağrısından sonra Ankara-Berlin hattında yükselen gerilimin ardından hazırlanan afiş ile alakalı Alman Demokratlar Birliği Duisburg İl Başkan Yardımcısı Muhammed Bozkurt, DHA’ya konuştu. Bozkurt,

“Cumhurbaşkanımızın fotoğrafının yer aldığı afiş, partimizin genel merkezi tarafından alınan kararla hazırlanmıştır. Biz de yerelde seçmene ulaşabilmek için sokaklara dağıtıyoruz. Afişte yer alan sözler de, bire bir cumhurbaşkanının ifadeleridir” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım